Lekarz od serca

OTWOCK: KARDIOLOG NA PEDIATRII.

Już niedługo na oddziale pediatrycznym szpitala powiatowego przy ul. Batorego w Otwocku ma zacząć pracę kardiolog dziecięcy. Lekarz będzie konsultował na miejscu małych pacjentów oddziału cierpiących na dolegliwości związane z układem krążenia.

SYLWIA WYSOCKA

Ponieważ umowa z lekarzem nie jest jeszcze podpisana, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Ewa Wojciechowska nie chce zdradzić nazwiska kardiologa. – Jest to kardiolog dziecięcy, specjalista z doświadczeniem – mówi prezes. Lekarz będzie konsultował dzieci, które nawet na oddziale oczekują w kolejce do takiej specjalistycznej diagnozy.

W wariancie optymistycznym, gdyby doktor wyraziła taką wolę, ale także NFZ zgodził się na utworzenie przy oddziale pediatrycznym poradni specjalistycznej dla dzieci, kardiolog dziecięcy mógłby także przyjmować pacjentów spoza oddziału. Na razie jest to chyba jednak wariant odległy.

Ale to nie koniec dobrych zmian dla najmłodszych pacjentów. – W połowie maja w szpitalu ma rozpocząć pracę nowy pediatra. Prawdopodobnie także w maju dotrze do nas zakupione przez Fundację Polsat nowoczesne urządzenie do USG dla dzieci – mówi prezes Wojciechowska.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość, choć tylko dla tych pacjentów, których rodzice dysponują zasobniejszymi portfelami. W poradni leczenia zeza utworzono możliwość odpłatnych konsultacji okulistycznych i ćwiczeń dla dzieci prowadzonych przez ortoptystkę. Jest to spowodowane z jednej strony małym kontraktem z NFZ, a z drugiej sporym zainteresowaniem pacjentów mimo odpłatności – mówi prezes szpitala. Koszt diagnozy to 70 zł, seria 10 ćwiczeń – 400 zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.