„Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów…”

WSPOMNIENIE: URSZULA BUGAJ (1948-2018).

Z ogromnym smutkiem wspólnota Hufca ZHP Otwock przyjęła wiadomość, że 9 maja 2018 r. na wieczną wartę odeszła harcmistrzyni Urszula Bugaj, nasza druhna Ula.

Druhna Ula była wieloletnim instruktorem naszego hufca, bardzo zaangażowanym w jego życie i rozwój. Pełniła wiele funkcji w naszym hufcu oraz na wyższych szczeblach. Druhna Ula urodziła się w Sieradzu, ale z Otwockiem była związana przez większość życia. W 1969 r. złożyła Zobowiązanie Instruktorskie, później zdobyła wszystkie stopnie instruktorskie.

Będąc drużynową gromady zuchowej, wspierała rozwój najmłodszych członków organizacji. Druhna Ula nie tylko potrafiła doskonale bawić się z dziećmi, ale przede wszystkim je rozumiała i kochała. Swoją pasją do pracy z najmłodszymi zarażała kolejne pokolenia kadry. „Pamiętam, jak druhna Ula organizowała spotkania, przygotowując nas do założenia gromad zuchowych. Zawsze miała siłę i ochotę, by z nami śpiewać, pląsać, majsterkować. Była dla nas największym autorytetem zuchowym” – wspomina drużynowa gromady zuchowej. Druhna Ula miała ogromny talent – potrafiła doskonale słuchać i rozumieć człowieka. W każdym potrafiła odnaleźć potencjał, a słabości przekuć w sukcesy. „W każdym widziała bliźniego, a za brata uważała każdego innego harcerza”. Potrafiła rozmawiać i współpracować z każdym, bez względu na jego wiek i doświadczenie „Miałam zaszczyt poznać ją jako 15-latka. Ujęła mnie serdecznością, wiedzą, optymizmem. Przyciągała ludzi, była naszym autorytetem” – wspomina druhna Magda.

Mimo utrudniającej życie choroby angażowała się w życie harcerskiego środowiska. Pełniła funkcję Naczelniczki Poczty Harcerskiej nr 75. W jej oczach zawsze, mimo bólu, widzieliśmy te „iskierki dające energię do kolejnych działań” – mówi instruktor PH.
Druhna Ula była niezwykle ciepłą, pełną optymizmu osobą.

Jej szczery uśmiech i dobre słowo dodawały nam skrzydeł. Jej profesjonalizm, wiedza, zaangażowanie i niezliczone pomysły dla wielu ludzi były motorem do działania i rozwoju. Wielu instruktorów podkreśla, że druhna Ula to wzór do naśladowania,
niepodważalny autorytet. Całą sobą pokazywała prawdziwość stwierdzenia, że „harcerstwo to nie hobby – harcerstwo to styl życia”!

Druhna Ula podczas swojej wieloletniej służby otrzymała wiele odznaczeń w tym Złotą Sosenkę oraz Krzyż Zasługi. 14 maja 2018 r. otrzymała pośmiertnie Złoty Krzyż „Za Zasługi dla ZHP”.

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”. Druhno, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach, myślach i modlitwie.

Do zobaczenia na niebieskich połoninach.

CZUWAJ nad nami!

hm. Sylwia Rafał – zastępca komendanta Hufca Otwock

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.