Dokończą budowę mostu

POWIAT: DRUGA PRZEPRAWA PRZEZ ŚWIDER WE WRZEŚNIU.

Już jest długo wyczekiwana kasa z Ministerstwa Infrastruktury na drugi etap budowy mostu na rzece Świder. Do zabezpieczonych przez samorządy 8 mln zł ministerstwo dorzuciło ponad 9,3 mln zł. Most będzie gotowy do końca września br.

SYLWIA WYSOCKA

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych informacji w tym roku. Do starostwa dotarła ona w piątek, 18 maja. – Mamy sukces jako powiat, otrzymaliśmy już na piśmie oficjalną decyzję, że na most dostaniemy 9 mln 318 tys. 700 zł. – cieszy się w rozmowie z „Linią” starosta Mirosław Pszonka. Powiat starał się o dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury na dokończenie budowy mostu na Świdrze. Teraz, kiedy jest już pewność, że są pieniądze, a dodatkowo mamy środki zabezpieczone w budżetach powiatu i miasta, wiadomo, że roboty zostaną zakończone zgodnie z harmonogramem.

– Rozstrzygnęliśmy już przetarg na budowę mostu (wzięło w nim udział konsorcjum firm Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Sp. z o.o. BUDOWNICTWO Spółka komandytowa z Warszawy i PHU TOWEMO Monika Szczygieł z Otwocka z zaproponowaną ceną 14 mln 596 tys. 84 zł – przyp. red.). W najbliższym czasie podpiszemy z nimi umowę. Zgodnie z jej założeniami firma będzie miała 120 dni na realizację wszystkich robót. Przewidujemy, że do końca września wszystkie prace związane z budową mostu i dróg dojazdowych będą ukończone – mówi dyrektor ZDP Marek Płaczek. I dodaje – to była karkołomna rzecz podzielić tę budowę na dwa lata, niewielu wierzyło, że to się w ogóle uda. Tym bardziej mamy ogromną satysfakcję, że wszystko jest na dobrej drodze.

22 maja w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Karczewie została podpisana umowa z wykonawcą, na dokończenie budowy mostu przez Świder.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.