Święto sosny

OTWOCK: POSADZILI DRZEWA I KWIATY.

Obchodzone co roku w Otwocku Święto sosny odbyło się tym razem 18 maja na terenie urzędu miasta. Kolejne drzewo w alei sosen otrzymało imię, a przedszkolaki i uczniowie posadzili młode drzewa i kwiaty.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Święto sosny zostało zorganizowane po raz trzynasty, przy współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym Koło „Otwockie Sosny”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele nadleśnictwa, urzędu miasta, przewodniczący rady miasta oraz liczna grupa przedszkolaków i uczniów wraz z nauczycielami.

Głównym punktem uroczystości było nadanie imienia kolejnej sośnie na terenie urzędu. Tym razem uhonorowany został doktor nauk medycznych Witold Stefan Trybowski, który zmarł w kwietniu br. – Oddajemy w ten sposób hołd otwockim lekarzom i pracownikom służby zdrowia, którzy tworzyli podwaliny i rozsławili otwockie lecznictwo – mówił leśniczy Jan Seremet.

Po odsłonięciu pamiątkowej tabliczki poświęconej doktorowi Trybowskiemu, przyszedł czas na sadzenie drzewek i kwiatów. W tym roku został zainicjowany projekt „Kwiatoumilacze”. Posadzone przez przedszkolaki i uczniów kwiaty w donicach ozdobią ulice miasta oraz teren urzędu.

– W tym roku zamierzamy posadzić w Otwocku ok. 300 drzew, a w przyszłym 600 – zapowiedziała Iwona Gawłowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska w U.M. tekst/fot. Aleks

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.