Trzy radosne dni

JÓZEFÓW: FESTIWAL OTWARTE OGRODY.

Tegoroczny, 10. już Festiwal Otwarte Ogrody rozpocznie się w piątek, 25 maja i potrwa trzy dni – do niedzieli. W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie.

PRZEMEK SKOCZEK

100-lecie niepodległości sprawia, że w tym roku w józefowskich ogrodach będzie sporo historii, ciekawych ludzi i mnóstwo sztuki: wystawy, koncerty, warsztaty, teatr (m.in. balet „Dziadek do orzechów”). Będą też kuszące degustacje potraw i win, a nawet
Rowerowa Gra Miejska „Józefowskie świdermajery”. To w piątek i sobotę (25 i 26 maja). Niedzielny finał spędzimy na skwerze im. św. Jana Pawła II, najpierw podczas „Sąsiedzkiego śniadania”, a po południu na koncercie elektrofolkowego zespołu Krzikopa.

Będzie się działo bardzo dużo. Po wszystkie szczegóły i opisy odsyłamy na stronę www.otwarteogrodyjozefow2018.blogspot.com oraz do drukowanych folderów dostępnych m.in. w MOK-u. U nas ramowy program wydarzenia.

Piątek, 25 maja

  • NR 1 – OGRÓD LITERACKO-HISTORYCZNY, Miejska Biblioteka Publiczna, MOK, ul. Wyszyńskiego 1, godz. 10-11.30
  • NR 2 – OGRÓD HISTORYCZNY W MUZEUM 2 KORPUSU POLSKIEGO, ul. Kasztanowa 6, godz. 16-19
  • NR 3 – OGRÓD TEATRALNY Szkoła „Strumienie”, ul. 3 Maja 129, godz. 18-19
  • NR 4 – OGRÓD ŻYCIA, Jolanta Romaszewska-Hrymniak, Hotel Revita, aleja Nadwiślańska 96, godz. 18-22
  • NR 5 – OGRÓD WINNEGO BUŁGARA, Winiarnia Winny Bułgar, ul. Piłsudskiego 106, godz. 19-20

Sobota, 26 maja

  • NR 6 – OGRÓD SPORTOWE WYZWANIA PRZEDSZKOLAKA, Przedszkole „Strumienie”, ul. 3 Maja 129, godz. 10-12
  • NR 7 – OGRÓD SZCZĘŚLIWYCH DZIECI, Przedszkole Szczęśliwych Dzieci, ul. Mickiewicza 35 (róg Tuwima), godz. 10-14
  • NR 8 – OGRÓD MUZYKI KAMERALNEJ, Prywatna Szkoła Muzyczna, ul. Świerkowa 11 (wejście od ul. Wrzosowej 10), godz. 10-16
  • NR 9 – MIASTECZKO ŚWIDERMAJER, Świdermajer Bike Picnic i Rowerowa Gra Miejska (szczegóły w regulaminie na www.rocznikjozefowski.pl), ul. kard. Wyszyńskiego 2, godz. 10.30-16
  • NR 10 – W JASKINI I OGRODZIE PLASTYCZNEGO LWA, wystawa od dzieci dla dzieci, DNiS, ul. Wyszyńskiego 4, godz. 11-12.30
  • NR 11 – RODZINNY OGRÓD SZKOLNY, SP nr 2, ul. Graniczna 26, godz. 11-14
  • NR 12 – OGRÓD DE MARGOT PEŁEN TWÓRCZYCH MOŻLIWOŚCI, Małgorzata i Grzegorz Krukowie, ul. Szkolna 10c, godz. 12-17
  • NR 13 – OGRÓD WYPEŁNIONY CERAMIKĄ, Dariusz Łukasiewicz, ul. Ogrodowa 33, godz. 14-20
  • NR 14 – OGRÓD KULINARNY, Bożena i Andrzej Dysińscy, ul. Samorządowa 40, godz. 13-15
  • NR 15 – W GALERII I W OGRODZIE, Hanna Lewandowicz-Galas i Towarzystwo Przyjaciół Józefowa, ul. Leśna 16a, godz. 13-15
  • NR 16 – OGRÓD RĘKODZIEŁA, Hollow Mania, ul. Wilsona/Obywatelska, godz. 13-16
  • NR 17 – OGRÓD JOANNY DD, Pracownia ceramiczna Joanna DD, ul. Tuwima 3, godz. 16-18
  • NR 18 – DWORSKI OGRÓD JOLANTY DRAWNEL I BERNARDA BELKI, al. Nadwiślańska 127a, godz. 16-19
  • NR 19 – MODNY OGRÓD, Isabelle, ul. Grottgera 27, godz. 18-20
  • NR 20 – CHWALCIE ŁĄKI UMAJONE, Lidia i Janusz Krupowie, ul. Owalna 1, godz. 19-22

Niedziela, 27 maja

  • SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE z MAMĄ, skwer św. Jana Pawła II, godz. 11-14
  • Koncert finałowy zespołu Krzikopa, godz. 18

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl