Nowe place zabaw na wakacje

NA OSIEDLACH DZIECI BĘDĄ MIAŁY GDZIE SIĘ BAWIĆ.

Do lata na terenie Otwocka powstaną dwa place zabaw. Dzięki porozumieniu, jakie miasto podpisało z Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową (OSM), dzieci z osiedli Kmicica i Ługi (patrz graf.) będą miały gdzie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– Domki do wspinania, piaskownice, drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie i karuzela – z tych i innych urządzeń do zabawy będą mogły już niedługo korzystać najmłodsi mieszkańcy Otwocka. Zostaną one zamontowane na terenie osiedli przy ul. Kmicica oraz przy ul. Lecha na osiedlu Ługi, gdzie powstanie większy, zmodernizowany plac zabaw, o co zabiegał radny Marcin Kraśniewski. Oprócz nowoczesnych, atestowanych zabawek place będą wyposażone w bezpieczną nawierzchnię. Koszt większego placu zabaw na Ługach to ok. 200 tys. zł, w przypadku osiedla Kmicica, gdzie część zabawek kupiono w ubiegłym roku, jest to ok. 80 tys. zł. – Oba place zabaw mają być gotowe do 30 czerwca. Wykonawca został już wybrany, a zabawki są zamówione. Prace w terenie powinny zacząć się pod koniec maja – mówi w rozmowie z „Linią” prezes OSM Józef Smorąg.

Spółdzielnia, która finansuje to zadanie, przystąpiła do inwestycji zgodnie z podpisanym z władzami Otwocka porozumieniem, o które od dłuższego czasu zabiegali otwoccy radni. Dzięki temu na terenach spółdzielni powstanie wiele potrzebnych i wyczekiwanych inwestycji (place zabaw, parkingi, nowe drogi i chodniki), które wcześniej były nieosiągalne.

– Jako radni wymusiliśmy na prezydencie kompromis, o który od lat zabiegała spółdzielnia. OSM to bardzo duża grupa otwockiej społeczności. Spółdzielnia ma wiele terenów w naszym mieście, dlatego tę sprawę trzeba było rozpatrywać indywidualnie. Było warto, bo to porozumienie w najbliższym czasie przyniesie mieszkańcom wymierne korzyści – komentuje przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski, który razem z radnym Kraśniewskim uczestniczył w negocjacjach z władzami OSM w sprawie porozumienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.