Skatepark się sypnął

OTWOCK: POTRZEBA 300 TYS. ZŁ NA NOWE URZĄDZENIA.

Urządzenia w otwockim skateparku przy ul. Pułaskiego nie nadają się już do użytku. Wiceprezydent Piotr Stefański poinformował, że ich wymiana to koszt 300 tys. zł.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W tym roku okresowa kontrola skateparku nie wypadła dobrze. Jego stan techniczny został określony jako zły. Firma, która na zlecenie urzędu miasta przeprowadziła kontrolę, stwierdziła, że urządzenia są bardzo wyeksploatowane. „Należy je usunąć bądź zlikwidować, bo nie ma ekonomicznego uzasadnienia ich naprawy” – czytamy w informacji technicznej po kontroli skateparku. W związku z tym wiceprezydent Stefański skierował pismo do rady miasta z prośbą o rozważenie zarezerwowania ok. 300 tys. zł na całkowite odtworzenie urządzeń.

– Za taką kwotę można postawić dwa nowe skateparki. Czy wymiana kilku sklejek, belek ma kosztować miasto 300 tys. zł?! Miasto co roku przekazuje tysiące złotych na ich remont – komentowali sprawę radni na komisji gospodarki miejskiej. – Z wielkim zdumieniem przeczytałem pismo wiceprezydenta Stefańskiego. Mnie ta kwota ogromnie zdziwiła, bo wydawać by się mogło, że 100 tys. zł powinno wystarczyć. Ale ktoś, kto się pod tym podpisuje, ponosi odpowiedzialność za to, żeby użytkownicy skateparku nie odnieśli obrażeń – mówił na komisji 15 maja radny Wojciech Dziewanowski. – Jestem daleki od remontów tego typu urządzeń, bo pod tym ktoś musi się podpisać – dodał radny Dariusz Piętka.

Członkowie komisji postanowili udać się na teren skateparku i zobaczyć, w jakim jest stanie. Na miejscu okazało się, że uszkodzenia urządzeń są poważne. – Tak naprawdę jeździmy teraz tylko na dwóch przeszkodach – stwierdził jeden z użytkowników skateparku. Na urządzeniach zostały przyklejone kartki z informacją: „W związku ze złym stanem technicznym urządzeń skateparku wszystkie zostają wyłączone z użytkowania”. Ale nikt się pod tym nie podpisał, nie ma też żadnej urzędowej pieczątki. Kartki łatwo też zerwać, urządzenia nie są zabezpieczone, a odpowiada za nie urząd miasta. Młodzież i dzieci nadal korzystają ze skateparku. Tylko czekać aż wydarzy się tu jakaś tragedia – zwrócili uwagę radni. Czy zabezpieczą oni proponowane przez wiceprezydenta 300 tys. zł na wymianę urządzeń, jeszcze nie wiadomo. W tej sprawie na się odbyć oddzielna komisja, na którą zostanie zaproszona także młodzież korzystająca z skateparku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.