Budują nowe drogi

KOSTKA NA ULICACH OTWOCKIEJ I WIĄZOWSKIEJ.

Mieszkańcy Świdra Wschodniego doczekali się w końcu budowy dwóch ulic – Otwockiej (fot.) i Wiązowskiej. Już niedługo zamiast po piachu będą jeździć po kostce.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Prace na ul. Otwockiej będą prowadzone na odcinku od ul. Majowej do ul. Pogodnej, gdzie zostanie ułożona kostka i będzie wykonane odwodnienie. Jak poinformował na stronie urzędu miasta wiceprezydent Piotr Stefański, budowa ma zakończyć się do 7 sierpnia. Równocześnie będą prowadzone prace na ul. Wiązowskiej na odcinku od ul. Sowińskiego do rzeki Świder. Zabiegali o to mieszkańcy, którzy wygrali głosowanie w budżecie obywatelskim. Ulica zostanie na tym fragmencie utwardzona kostką. Jak czytamy w komunikacie wiceprezydenta, planowany czas realizacji to 120 dni, licząc od 8 maja.

O realizacji tych inwestycji mówiło się od dłuższego czasu, ale sprawa przeciągała się głównie z powodu braku pieniędzy oraz złych założeń i rozwiązań projektowych. Dopiero po wprowadzeniu finalnych poprawek do projektu na wniosek przewodniczącego rady miasta Jarosława Margielskiego w ogłoszonych postępowaniach przetargowych udało się uzyskać dużo bardziej korzystne ceny. Na kwietniowej sesji rada miasta przeznaczyła potrzebne kwoty na budowę ul. Wiązowskiej i ul. Otwockiej, dzięki czemu można było rozstrzygnąć oba przetargi i podpisać umowy z wykonawcami.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.