Nikt nie chce rozbudować żłobka

OTWOCK: MALUCHY MUSZĄ POCZEKAĆ.

Szansa, że miejski żłobek przy ul. Wroniej zostanie jeszcze w tym roku rozbudowany właśnie prysła. Żaden wykonawca nie zgłosił się do ogłoszonego przez urząd miasta przetargu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Otwock otrzymał 1 mln 200 tys. zł z rządowego programu „Maluch+”, na rozbudowę miejskiego żłobka. Po wybudowaniu dodatkowego piętra, liczba miejsc dla maluchów miała się zwiększyć ze 102 do 162. Koszt całej inwestycji to 3 mln 200 tys. zł. Brakujące 2 mln zł ma dołożyć miasto.

Kluczowe w całej inwestycji są terminy. Żeby nie stracić dotacji wszystkie prace muszą być zakończone jeszcze w tym roku. I tu jest problem, bo nikt z wykonawców nie zgłosił się do przetargu, mimo że miasto przy drugim podejściu wydłużyło termin zakończenia robót z 30 listopada do 14 grudnia br. Co teraz w tej sytuacji?

– Jest możliwość przełożenia tych prac na przyszły rok, bo jeszcze porozumienia z ministerstwem nie podpisaliśmy. Pewne rzeczy, jak remont placu zabaw czy rozpoczęcie termomodernizacji można zacząć w tym roku, korzystając z własnych środków
z programu „Maluch”. A całą rozbudowę zostawić na przyszły rok, ale to zależy już od decyzji rady miasta – mówi dyrektor żłobka, Małgorzata Freliszka. Tylko, że za rok znów trzeba będzie ubiegać się o dotację.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.