Rozwiązanie jest proste

OTWOCK: POPRAWIAMY OZNAKOWANIE NA UL. GÓRNEJ.

Kierowcy jadący ul. Górną w stronę Świdra bardzo często zatrzymują się przed skrzyżowaniem z ul. Majową przed znakiem zakaz ruchu w obu kierunkach. Muszą oni zawracać, ponieważ brakuje jakichkolwiek informacji o możliwym objeździe.

PRZEMEK SKOCZEK

Trwa przebudowa przejazdu kolejowego w Świdrze. W ciągu ul. Majowej powstaje tunel pod torami. To poważna i czasochłonna inwestycja. Skrzyżowanie ulic Górnej i Majowej jeszcze długo będzie nieprzejezdne dla samochodów. Tymczasem oznaczając ulice, inwestor poszedł na łatwiznę, zamiast ułatwić życie kierowcom.

Przy wjeździe w ul. Górną z ul. Świderskiej jest tylko znak informujący, że za 1,4 km droga jest zamknięta (kierowcy skręcający w ul. Gór- ną z ul. Rzemieślniczej nie znajdą nawet takiego oznaczenia). Nie ma żadnej dodatkowej informacji o tym, co dalej, jak najwygodniej przejechać, gdzie skręcić. Tymczasem jedyna opcja to odbić do ul. Kołłątaja i tu mamy trzy możliwości do wyboru: ul. Rzemieślniczą, ul. Małą lub ul. Różaną. Jeśli kierowcy ominą tę ostatnią, będą musieli zawracać. Dla auta osobowego to tylko trzy ruchy kierownicą, ale ciężarówka będzie miała z tym duży problem.

Otwocczanie prawdopodobnie sami wpadną na to, jaki objazd wybrać. Goście spoza miasta są bez szans. A wystarczy wyraźnie wyznaczyć objazd. To tylko kwestia dodatkowych tabliczek i problem będzie rozwiązany. Zwróciliśmy na to uwagę Powiatowemu Inżynierowi Ruchu. – Rzeczywiście, to może być pewien problem. Poinformuję o tym wykonawcę inwestycji i poproszę o poprawienie oznaczenia. Mam nadzieję, że dojdziemy w tej sprawie do porozumienia – obiecuje inspektor Mariusz Bogdański. Sugerujemy nie prosić, tylko wydać wyraźne polecenie. To zwykła fuszerka, ale można ją szybko w prosty sposób naprawić!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.