Stulecie z pompą

OTWOCK: JUBILEUSZOWY PIKNIK W SP NR 1.

W tym roku „Jedynka” hucznie świętuje stulecie. To najstarsza otwocka szkoła, więc nawet ulewny deszcz nie mógł przeszkodzić w obchodach tego wyjątkowego jubileuszu. Organizatorzy szkolnego pikniku, który odbył się w sobotę, 26 maja, stanęli na wysokości zadania, a uczniowie i rodzice jak zwykle bawili się doskonale.

IZA KOWALCZYK

Mimo że pogoda nie dopisała, piknikowych atrakcji nie brakowało. Na ustawionej w sali gimnastycznej scenie wystąpiła najpierw znana m.in. z udziału w The Voice of Poland absolwentka Julia Węgrowicz, której akompaniował współprowadzący imprezę Marek Połynko. Historię szkoły z przymrużeniem oka przedstawili uczniowie klas 4-7, a potem swoje talenty prezentowali kolejni uczniowie i zaproszeni goście, m.in.: rolkarze otwockich Wilków, karatecy z klubu Kazoku, zespół Zdziśki czy grupa trenująca w szkole tańca Fast Step, a uczennice klas 1-6 przedstawiły koncert z okazji Dnia Matki. Można było zrobić sobie zdjęcie z sobowtórem Chucka Norrisa – Marcinem Olpińskim oraz zdobyć autograf aktora Adama Fidusiewicza, który brawurowo poprowadził licytację przekazanych na aukcję fantów, m.in. archiwalnego zdjęcia szkoły z 1937 roku. W tym roku cały dochód z pikniku zostanie przeznaczony na wydanie jubileuszowej publikacji na stulecie “Jedynki”.

Zachwyt najmłodszych uczestników wzbudził pokaz iluzjonisty Tomasza, a wszystkim dodatkowych emocji dostarczyła jedna z głównych atrakcji pikniku, czyli loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower. Zabrakło tylko zaplanowanej strażackiej kurtyny, ale akurat tego dnia na brak wody nikt nie narzekał…

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.