Stulecie z pompą

OTWOCK: JUBILEUSZOWY PIKNIK W SP NR 1.

W tym roku „Jedynka” hucznie świętuje stulecie. To najstarsza otwocka szkoła, więc nawet ulewny deszcz nie mógł przeszkodzić w obchodach tego wyjątkowego jubileuszu. Organizatorzy szkolnego pikniku, który odbył się w sobotę, 26 maja, stanęli na wysokości zadania, a uczniowie i rodzice jak zwykle bawili się doskonale.

IZA KOWALCZYK

Mimo że pogoda nie dopisała, piknikowych atrakcji nie brakowało. Na ustawionej w sali gimnastycznej scenie wystąpiła najpierw znana m.in. z udziału w The Voice of Poland absolwentka Julia Węgrowicz, której akompaniował współprowadzący imprezę Marek Połynko. Historię szkoły z przymrużeniem oka przedstawili uczniowie klas 4-7, a potem swoje talenty prezentowali kolejni uczniowie i zaproszeni goście, m.in.: rolkarze otwockich Wilków, karatecy z klubu Kazoku, zespół Zdziśki czy grupa trenująca w szkole tańca Fast Step, a uczennice klas 1-6 przedstawiły koncert z okazji Dnia Matki. Można było zrobić sobie zdjęcie z sobowtórem Chucka Norrisa – Marcinem Olpińskim oraz zdobyć autograf aktora Adama Fidusiewicza, który brawurowo poprowadził licytację przekazanych na aukcję fantów, m.in. archiwalnego zdjęcia szkoły z 1937 roku. W tym roku cały dochód z pikniku zostanie przeznaczony na wydanie jubileuszowej publikacji na stulecie “Jedynki”.

Zachwyt najmłodszych uczestników wzbudził pokaz iluzjonisty Tomasza, a wszystkim dodatkowych emocji dostarczyła jedna z głównych atrakcji pikniku, czyli loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower. Zabrakło tylko zaplanowanej strażackiej kurtyny, ale akurat tego dnia na brak wody nikt nie narzekał…

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.