Tańszy bilet po wakacjach

Rada Warszawy na sesji 24 maja jednogłośnie podjęła uchwałę o zasadach dofinansowania biletów w ramach porozumienia Warszawa+ (tzw. biletów metropolitalnych). To otwiera drogę, żeby mieszkańcy podwarszawskich miejscowości płacili za dojazd do stolicy prawie jak w pierwszej strefie.

SYLWIA WYSOCKA

Gminne samorządy będą dopłacały mieszkańcom do tzw. biletów metropolitalnych. Jest na to zgoda warszawskich radnych, którzy na czwartkowej sesji jednogłośnie opowiedzieli się za tym rozwiązaniem. Dzięki wprowadzeniu biletów metropolitalnych mieszkańcy rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3, a taką opcję wybrały m.in. Wiązowna, Józefów i Otwock, za bilet 30-dniowy normalny ważny w obu strefach zapłacą tylko 120 zł. Będzie to o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje samorząd.

– Przed podjęciem przez radnych Józefowa stanowiska o dopłacie do biletów zapowiadaliśmy, że najpierw Warszawa musi przyjąć stosowną uchwałę. Teraz tak się stało – mówi burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski, który po sesji Rady Warszawy otrzymał symboliczną kartę metropolitalną. Burmistrz zapowiedział, że karta-identyfikator może mieć różne dodatkowe zastosowania i w Józefowie będzie można ją wykorzystać, np. wchodząc na basen. Bilety metropolitalne zostaną wprowadzone po wakacjach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.