Wskaż niebezpieczne przejścia

II EDYCJA WSPÓLNEJ AKCJI POLICJI, SAMORZĄDOWCÓW I „LINII”.

Mieszkańcy powiatu otwockiego mogą wskazać przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w nowoczesne, ledowe oświetlenie. Właśnie rozpoczęła się II edycja wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, samorządowców i „Linii Otwockiej”. Akcja trwa do czwartku, 14 czerwca do godz. 19.

AGNIESZKA JASKULSKA

Założenie jest proste: będzie widniej, więc będzie bezpieczniej. – Stare oświetlenie zostanie wymienione na nowoczesne latarnie, dzięki czemu osoba chcąca przejść przez pasy będzie widoczna dla kierowcy, jeszcze zanim wejdzie na zebrę – tłumaczył radny Marcin Kraśniewski podczas spotkania w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. Uczestniczyli w nim również komendant powiatowy mł. insp. Hubert Białogrodzki, oficer prasowy KPP nadkom. Daniel Niezdropa, przewodniczący Rady Miasta Otwocka Jarosław Margielski oraz „Linia Otwocka”.

– Naszym priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a zwłaszcza poprawa bezpieczeństwa pieszych – podkreśla komendant mł. insp. Hubert Białogrodzki. – Dążymy do tego, aby w wypadkach z udziałem pieszych było jak najmniej ofiar śmiertelnych. Jednym ze sposobów jest poprawa infrastruktury drogowej m.in. przez odpowiednie oświetlenie przejść dla pieszych. Dzięki temu kierowca może znacznie wcześniej dostrzec pieszego na pasach i szybciej zareagować – zwolnić lub zatrzymać się – tłumaczy podinsp. Białogrodzki.

Wspólna akcja otwockiej policji, samorządowców i „Linii” po raz pierwszy odbyła się w ubiegłym roku. Czytelnicy zgłosili w niej ponad 20 przejść dla pieszych na terenie Otwocka, które wymagały nowoczesnego oświetlenia. Wtedy dodatkowe oświetlenie zostało zamontowane na sześciu przejściach dla pieszych:

 • ul. Samorządowa przy ul. Kościuszki,
 • ul. Mostowa przy skrzyżowaniu
 • ul. Majową,
 • ul. Wawerska przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną,
 • ul. Karczewska przy ul. Wroniej,
 • ul. Wawerska na wysokości sklepu obok ZGM,
 • ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Konopnickiej.

– Sześć przejść dla pieszych na terenie Otwocka zostało już wyposażonych w nowoczesne, ledowe oświetlenie. Jest wśród nich m.in. to na ul. Żeromskiego na wysokości „Ekonomika” – podkreśla Jarosław Margielski, przewodniczący Rady Miasta Otwocka. I dodaje, że zadanie kosztowało miasto łącznie ponad 120 tys. zł.

Pierwsza edycja akcji cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chociaż dotyczyła wyłącznie Otwocka, do redakcji wpłynęło wiele maili i SMS-ów, w których mieszkańcy innych gmin wskazywali miejsca do doświetlenia. Dlatego w tym roku akcja została rozszerzona na cały powiat otwocki. – Będziemy zachęcać wszystkie samorządy do włączania się w tę inicjatywę, m.in. podczas debat społecznych. Prosimy mieszkańców powiatu otwockiego o zgłaszanie miejsc, które powinny być wyposażone w nowoczesne oświetlenie – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa.

Jak wskazać przejście dla pieszych?

 • W tej edycji można wskazywać niebezpieczne przejścia dla pieszych, które znajdują się na terenie powiatu otwockiego (w ubiegłym roku można było typować je tylko w Otwocku). AKCJA TRWA od poniedziałku, 28 maja DO CZWARTKU, 14 CZERWCA do godz. 19.
 • Aby zgłosić, które przejście ma być oświetlone przez nowoczesne lampy, wystarczy: skontaktować się z naszą redakcją osobiście – ul. Górna 9 w Otwocku,
  telefonicznie: tel. 693 646 286 lub 784 490 002 (SMS, MMS),
  internetowo: zostawiając komentarz na naszej stronie http://www.linia.com.pl lub Facebooku/TygodnikLiniaOtwocka,
  e-mailowo: a.jaskulska@linia.com.pl lub redakcja@linia.com.pl, e-mail komendy: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl
  – w tytule: „Będzie widniej, będzie bezpieczniej”.

W informacji należy dokładnie wskazać lokalizację przejścia, podając nazwę ulicy czy ulic lub numer budynku, na wysokości którego znajduje się „zebra”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.