Z parku na boisko

KOMPLEKS SPORTOWY NA ŁUGACH JESZCZE W TYM ROKU.

Milion z budżetu państwa na rewitalizację parku miejskiego przepadł, ale może być przekazany na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego na terenie otwockich Ługów. Dzięki temu boiska, trybuny, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i parking powstaną jeszcze w tym roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Budowa kompleksu sportowego na osiedlu Ługi za kościołem miała być podzielona na dwa etapy i realizowana sukcesywnie, zaczynając od tego roku. Jednak plany się zmieniły i to na korzyść mieszkańców. Cała inwestycja zostanie zakończona w tym roku dzięki dotacji z budżetu państwa. Milion złotych nie może być już przekazany na rewitalizację parku miejskiego („Linia” pisała o tym szerzej w poprzednim numerze), ale miasto może jeszcze wykorzystać te pieniądze na inwestycje związane z oświatą.

– Teraz trzeba złożyć wniosek o zmianę przeznaczenia tej dotacji na kompleks boisk administrowany przez wybraną szkołę, np. nr 6 czy nr 4, jako filia boisk szkolnych – informuje Anna Dąbkowska, kierownik biura ds. funduszy zewnętrznych w urzędzie miasta. Inwestycja musi być jednak zakończona i rozliczona do końca grudnia, żeby nie stracić miliona złotych z budżetu państwa. Radni z tzw. koalicji w radzie miasta proponują, aby pieniądze zostały przekazane na budowę kompleksu sportowego na terenie osiedla Ługi w sąsiedztwie kościoła.

– Jest to jedyny projekt, który daje nam gwarancję wykonania inwestycji do końca roku. Jest już przygotowany projekt budowlany, mamy pozwolenie na budowę. Mieszkańcy osiedli Ługi i Morskie Oko nie mają obiektów sportowych i rekreacyjnych, a cały czas powstają tam nowe bloki. Zimą można by tam zrobić lodowisko – argumentuje wybór przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Większość radnych wchodzących w skład koalicji jest temu przychylna. Oficjalne stanowisko rady miasta poznamy na sesji w poniedziałek, 28 maja.

– W tym roku planowaliśmy zrobić tylko boisko do piłki nożnej wraz z ogrodzeniem, oświetleniem i ewentualnie z trybunami (na 100 miejsc – przyp. red.), jeśli wystarczy pieniędzy. Miało to kosztować ok. 850 tys. zł (koszt całego zadania to ok. 2 mln zł – przyp. red.) – mówi radny Marcin Kraśniewski, który od początku kadencji zabiega o sportową inwestycję na Ługach. Obecnie w budżecie miasta jest na ten cel ok. 250 tys. zł. Gdy rada miasta zabezpieczy brakujące na inwestycje pieniądze, będzie można wystąpić do wojewody o milion złotych zapisany w budżecie państwa. Ma to nastąpić na najbliższej sesji. Potem będzie można ogłosić przetarg, aby wybrać wykonawcę.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.