Bus zderzył się z autobusem

WIĄZOWNA: ŚMIERTELNY WYPADEK W MAJDANIE.

Kierowca pędził drogą krajową nr 17 na złamanie karku. Kiedy wyprzedzał „na trzeciego”, nie zdążył zjechać… Prowadzony przez niego bus czołowo zderzył się z podmiejskim autobusem ZTM. 37-letni mieszkaniec gminy Kołbiel zginął na miejscu. Pięć osób, w tym pasażerowie autobusu, trafiło do szpitala.

AGNIESZKA JASKULSKA

W poniedziałek, 21 maja około godz. 17 37-latek wracał do domu. Jechał w kierunku ronda w Kołbieli. Na wysokości Majdanu w gm. Wiązowna, na prostym odcinku drogi, przyśpieszył i prawdopodobnie wyprzedzał „na trzeciego”. Niestety, nie zdążył uciec przed jadącym z naprzeciwka podmiejskim autobusem ZTM, którym podróżowali pasażerowie. Mimo że obydwaj kierowcy próbowali hamować, doszło do czołowego zderzenia. Siła uderzenia była ogromna. Busa odbiło na pobocze, a autobus zatrzymał się kilkanaście metrów dalej. Skutki były tragiczne.

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby, m.in. policja, straż pożarna – JRG Otwock, OSP Wiązowna oraz OSP Otwock-Wólka Mlądzka, przyjechali także pracownicy ZTM i MZA oraz prokurator.

– W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca busa, którym był 37-letni mieszkaniec gm. Kołbiel – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Strażacy musieli wydobyć go z roztrzaskanego pojazdu. – Musieliśmy użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydostać mężczyznę – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. – W wypadku ranni zostali również pasażerowie autobusu i busa, którym bardzo szybko udzielono pomocy medycznej – dodaje mł. kpt. Łodygowski.

Poważnie ranny został 43-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, który podróżował busem. – Mężczyzna trafił do szpitala. Podobnie jak 47-letni kierowca i trzej pasażerowie autobusu: 60-letnia kobieta i mężczyźni w wieku 26 i 28 lat, którzy doznali różnych urazów, m.in. złamań kości – zaznacza nadkom. Niezdropa. I dodaje, że badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali m.in. prokurator i policyjny technik. Zabezpieczono wiele śladów. Okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Otwocku. – Sekcja zwłok wykaże, jakie były przyczyny śmierci kierowcy busa, a także określi, czy był trzeźwy – podkreśla prokurator rejonowy Jolanta Łubkowska. – Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że 37-latek jechał z nadmierną prędkością. Podczas wyprzedzania innych pojazdów doszło do tragicznego w skutkach czołowego zderzenia – dodaje Łubkowska.

Nadkomisarz Niezdropa informuje, że w tym roku to już trzeci śmiertelny wypadek, do którego doszło na terenie powiatu otwockiego. – Na początku marca z nieznanych przyczyn 57-letni mieszkaniec gm. Wiązowna prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu – mówi nadkom. Daniel Niezdropa. – Z kolei na początku maja jadący na rowerze 55-letni mieszkaniec gm. Celestynów został śmiertelnie potrącony przez samochód na wysokości przejścia dla pieszych w Pogorzeli – dodaje nadkom. Niezdropa. I apeluje o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.