NA PROM ZABIERZESZ PSA I ROWER

Łódź na Wiśle pomiędzy Wawrem a Wilanowem znowu wypłynie w rejs! Uroczyste otwarcie sezonu nastąpi w czwartek, 31 maja o godz. 10 na Plaży Romantycznej. Drewnianą łodzią dla 12 osób będzie można zabrać nie tylko rower, plecak, ale również zwierzęta. Prom jest bezpłatny. Będzie kursować do końca wakacji.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza rowerzystów! Tego lata mogą urządzić sobie wypad na drugą stronę Wisły, omijając po drodze zatłoczone ulice.

W czwartek, 31 maja o godz. 10 w pierwszy rejs po zimowej przerwie, wypłynie kameralna drewniana łódź pod uroczym imieniem: „Inna Bajka”. – Łódź będzie kursowała pomiędzy wawerską Plażą Romantyczną w okolicy ul. Rychnowskiej i ul. Romantycznej, a przystanią położoną na wilanowskim brzegu Wisły na Zawadach w okolicy ul. Zaściankowej – informuje Urząd Dzielnicy Wawer. – Wyjątkowo przeprawa będzie działała także w długi weekend, czyli w czwartek, 31 maja i piątek, 1 czerwca – zaznaczają urzędnicy.

Na pokład promu będzie można zabrać nie tylko rower, plecaki, ale również zwierzęta. – Prom łączący wawerski i wilanowski brzeg będzie kursował w każdy weekend aż do końca sierpnia, w godz. 10-18 – zaznacza Konrad Rajca z wawerskiego urzędu. Bezpłatny prom, który jest finansowany z miejskich pieniędzy, będzie kursował w miarę potrzeb (bez rejestracji). Drewniana łódź motorowa będzie mogła zabrać na pokład 12 pasażerów wraz z ich rowerami. Rejs w obie strony będzie trwał ok. 10 minut.

Wakacyjny prom Wawer-Wilanów został uruchomiony dwa lata temu. Od tamtego czasu przeprawa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

AJka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.