NA PROM ZABIERZESZ PSA I ROWER

Łódź na Wiśle pomiędzy Wawrem a Wilanowem znowu wypłynie w rejs! Uroczyste otwarcie sezonu nastąpi w czwartek, 31 maja o godz. 10 na Plaży Romantycznej. Drewnianą łodzią dla 12 osób będzie można zabrać nie tylko rower, plecak, ale również zwierzęta. Prom jest bezpłatny. Będzie kursować do końca wakacji.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza rowerzystów! Tego lata mogą urządzić sobie wypad na drugą stronę Wisły, omijając po drodze zatłoczone ulice.

W czwartek, 31 maja o godz. 10 w pierwszy rejs po zimowej przerwie, wypłynie kameralna drewniana łódź pod uroczym imieniem: „Inna Bajka”. – Łódź będzie kursowała pomiędzy wawerską Plażą Romantyczną w okolicy ul. Rychnowskiej i ul. Romantycznej, a przystanią położoną na wilanowskim brzegu Wisły na Zawadach w okolicy ul. Zaściankowej – informuje Urząd Dzielnicy Wawer. – Wyjątkowo przeprawa będzie działała także w długi weekend, czyli w czwartek, 31 maja i piątek, 1 czerwca – zaznaczają urzędnicy.

Na pokład promu będzie można zabrać nie tylko rower, plecaki, ale również zwierzęta. – Prom łączący wawerski i wilanowski brzeg będzie kursował w każdy weekend aż do końca sierpnia, w godz. 10-18 – zaznacza Konrad Rajca z wawerskiego urzędu. Bezpłatny prom, który jest finansowany z miejskich pieniędzy, będzie kursował w miarę potrzeb (bez rejestracji). Drewniana łódź motorowa będzie mogła zabrać na pokład 12 pasażerów wraz z ich rowerami. Rejs w obie strony będzie trwał ok. 10 minut.

Wakacyjny prom Wawer-Wilanów został uruchomiony dwa lata temu. Od tamtego czasu przeprawa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

AJka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.