W „Trójce” już leją wodę

OTWOCK: POIDEŁKA W SZKOŁACH.

Szkoła Podstawowa nr 3 to pierwsza miejska placówka, w której zainstalowano poidełko z wodą DomoVita. Projekt finansuje OPWiK. DomoVita to nic innego jak otwocka kranówka, ale ładnie „opakowana” i od pewnego czasu promowana.

PRZEMEK SKOCZEK

Cel jest jeden – przekonać mieszkańców do wody z miejskich wodociągów. Temu służą kampania reklamowa w postaci bilbordów, obecne latem na ulicach saturatory i zraszacze, a teraz poidełka w szkołach.

– Wielu otwocczan, mimo takiej możliwości, wciąż nie zdecydowało się na podłączenie do naszej sieci. Wolą oni korzystać z własnych ujęć wody. Jednak nasza woda spełnia najwyższe normy czystości i ma potwierdzoną certyfikatami jakość. Badana jest co tydzień – podkreślał na inauguracji projektu prezes OPWiK Mieczysław Kostyra. – Koszt jednego litra tej wody to pół grosza. Oczywiście ponosimy go my. Jednak rodzice kupujący dotąd dzieciom wodę (płacąc średnio 1 zł za litr) powinni tę oszczędność wyraźnie odczuć – dodaje.

Docelowo poidełka DomoVita, bardzo ładnie zaprojektowane i eksponowane, znajdą się we wszystkich otwockich podstawówkach. W największej, czyli SP nr 12, będą dwa dystrybutory, w pozostałych szkołach – po jednym. Jest szansa, że zostaną one zainstalowane jeszcze przed wakacjami. Nieoficjalnie wiemy, że koszt jednego urządzenia to ok. 3,5 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.