W „Trójce” już leją wodę

OTWOCK: POIDEŁKA W SZKOŁACH.

Szkoła Podstawowa nr 3 to pierwsza miejska placówka, w której zainstalowano poidełko z wodą DomoVita. Projekt finansuje OPWiK. DomoVita to nic innego jak otwocka kranówka, ale ładnie „opakowana” i od pewnego czasu promowana.

PRZEMEK SKOCZEK

Cel jest jeden – przekonać mieszkańców do wody z miejskich wodociągów. Temu służą kampania reklamowa w postaci bilbordów, obecne latem na ulicach saturatory i zraszacze, a teraz poidełka w szkołach.

– Wielu otwocczan, mimo takiej możliwości, wciąż nie zdecydowało się na podłączenie do naszej sieci. Wolą oni korzystać z własnych ujęć wody. Jednak nasza woda spełnia najwyższe normy czystości i ma potwierdzoną certyfikatami jakość. Badana jest co tydzień – podkreślał na inauguracji projektu prezes OPWiK Mieczysław Kostyra. – Koszt jednego litra tej wody to pół grosza. Oczywiście ponosimy go my. Jednak rodzice kupujący dotąd dzieciom wodę (płacąc średnio 1 zł za litr) powinni tę oszczędność wyraźnie odczuć – dodaje.

Docelowo poidełka DomoVita, bardzo ładnie zaprojektowane i eksponowane, znajdą się we wszystkich otwockich podstawówkach. W największej, czyli SP nr 12, będą dwa dystrybutory, w pozostałych szkołach – po jednym. Jest szansa, że zostaną one zainstalowane jeszcze przed wakacjami. Nieoficjalnie wiemy, że koszt jednego urządzenia to ok. 3,5 tys. zł.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.