Agnieszka Wilczek złożyła rezygnację

OTWOCK: MIASTO ZOSTAJE Z JEDNYM WICEPREZYDENTEM.

1 czerwca dotarła do nas informacja, że Agnieszka Wilczek złożyła rezygnację ze stanowiska wiceprezydenta Otwocka. Jak ustaliliśmy, pozostanie w urzędzie miasta jeszcze do 15 czerwca .

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Agnieszka Wilczek stanowisko wiceprezydenta objęła 1 kwie-tnia 2015 r., po tym, jak prezydent Zbigniew Szczepaniak od- wołał jej poprzednika Artura Brodowskiego. W urzędzie miasta podlegają jej Oświata Miejska, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Kultury i Sportu. Swoją rezygnację ze stanowiska wiceprezydenta Otwocka tłumaczy nowym wyzwaniem zawodowym, jakim jest praca w ministerstwie. W urzędzie miasta ma pozostać do 15 czerwca. Po tym terminie w mieście pozostanie tylko jeden wiceprezydent – Piotr Stefański. Zastępuje on Zbigniewa Szczepaniaka, który cały czas przebywa na zwolnieniu lekarskim. Pani wiceprezydent przyznała w rozmowie z „Linią”, że sytuacja chwilowo może być trudna, bo jako drugi wiceprezydent pod nieobecność Zbigniewa Szczepaniaka sprawuje ważną funkcję, ale jak usłyszeliśmy, prezydent już niedługo ma wrócić do pracy.

Do naszej redakcji wiceprezydent Wilczek przesłała informację o powodach rezygnacji i podziękowania za współpracę. Nie mówi do widzenia, tylko do zobaczenia.

Drodzy Mieszkańcy Otwocka

Po przeszło trzech latach pracy dla miasta złożyłam rezygnację ze stanowiska wiceprezydenta. Od 18 czerwca br. podejmuję nowe wyzwania zawodowe w rządowej administracji.

Dziękuję tym samym wszystkim Mieszkańcom i Współpracownikom, z którymi w tym czasie miałam okazję się spotkać, dyskutować i wypracowywać najlepsze rozwiązania dla naszego miasta.

W okresie mojej pracy pozyskaliśmy najwięcej od 2007 r. środków unijnych na realizację m.in. termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, rewitalizację parku, projekty ZIT, e-usługi i projekty edukacyjne. Wdrożyliśmy skutecznie reformę oświaty, zrealizowaliśmy nowe inwestycje w infrastrukturę sportową w placówkach oświatowych, wprowadziliśmy elektroniczną rekrutację, zadbaliśmy o poprawę bezpieczeństwa w przedszkolach. Dla zwiększenia oferty kulturalnej w mieście zostało stworzone kino Oaza i została poszerzona oferta biblioteki miejskiej.

Zabiegaliśmy z prezydentem miasta o ofertę tańszej komunikacji dla naszych mieszkańców. Ostatecznie przybrała ona formę Biletu Metropolitalnego, który gwarantuje realne oszczędności do kwoty 720 zł w skali roku dla mieszkańca. W długofalowej perspektywie tańsza komunikacja może przyczynić się do wzrostu zainteresowania nieruchomościami na terenie miasta, a w konsekwencji wzrostu dochodów własnych gminy, tj. większego budżetu miasta.

Mimo wielu sukcesów pozostawiam stanowisko również ze świadomością, że jest jeszcze wiele do zrobienia w naszym mieście. Przede wszystkim powinniśmy stworzyć w konsultacji z mieszkańcami strategię rozwoju Otwocka i roczne plany inwestycyjne, tak aby mieszkańcy znali perspektywę inwestycyjną w swojej najbliższej okolicy na okres całej kadencji.

Ufam, że nowa rada miasta podejmie takie wyzwanie, bo zarządzanie miastem musi mieć charakter długofalowy. Dziękuję jeszcze raz Państwu i prezydentowi miasta Otwocka za zaufanie, wyrazy uznania, życzliwość i do zobaczenia.

Agnieszka Wilczek
wiceprezydent miasta Otwocka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.