Trzymają formę!

RAJD ROWEROWY DLA MŁODZIEŻY.

Ponad 80 uczniów z Otwocka, Józefowa i Karczewa uczestniczyło w rajdzie rowerowym, który tradycyjnie podsumowuje program „Trzymaj Formę”. Jego organizatorem jest otwocki sanepid, a wsparcie zapewnia Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.

PRZEMEK SKOCZEK

W piątek, 25 maja pod „Bazą Torfy” zaroiło się od młodzieży. Byli to uczestnicy XI rajdu rowerowego „Po zdrowie do otwockich lasów”. Do- pisywały humory, a słońce mocno przypiekało i nic nie zapowiadało czającej się już gdzieś blisko burzy. Przed uczestnikami wycieczki było 20 km trasy malowniczymi, leśnymi drogami, a na zakończenie odbyło się ognisko w siedzibie MZPK.

– To od lat nasz sposób na zakończenie i podsumowanie corocznego programu „Trzymaj Formę”. Jego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej. Staramy się promować zasady aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety – opowiada Urszula Rechtzygiel z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku.

W rajdzie wzięło udział 83 uczniów i 15 opiekunów ze szkół podstawowych z Otwocka (SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5 i SP nr 12), Józefowa (SP nr 1 i SP nr 2) oraz Karczewa (SP nr 2). Przewodnikami byli pracownicy parku krajobrazowego. W czasie krótkich przystanków dzielili się wiedzą na temat ochrony przyrody, funkcjonowania lasu i leśnictwa oraz bezpieczeństwa. Plany niemal pokrzyżowała burza.

– W pewnym momencie, gdy grzmiało coraz mocniej i bliżej, zrobiło się nerwowo, ale dopisało nam szczęście. Burza krążyła, ale do nas nie dotarła, deszcz też ledwo nas pokropił. Było bardzo fajnie – oceniły uczennice klasy 6b z „Dwunastki”. Pieczone na ognisku kiełbaski oraz zdrowe napoje – świeżo tłoczony sok jabłkowy i woda mineralna – na pewno te dobre wrażenia jeszcze podkreśliły.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.