Dziury niedługo znikną

REMONTY OTWOCKICH ULIC W WAKACJE.

Poprawi się stan nawierzchni kolejnych otwockich ulic. Remont jezdni na ulicach Komunardów i Przewoskiej rozpocznie się w wakacje.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na nowy asfalt na ul. Przewoskiej mieszkańcy czekają od ubiegłego roku. Wtedy przy drodze powiatowej miasto wybudowało nowe chodniki i ścieżkę rowerową. Remontem dziurawej jezdni miał zająć się Zarząd Dróg Powiatowych, a miasto obiecało przekazać powiatowi pieniądze na zakup masy asfaltowej.

Formalności i przepływ dokumentów między samorządami trwały bardzo długo. Na sesji 26 kwietnia rada miasta podjęła uchwałę w sprawie udzielenia powiatowi pomocy finansowej w związku z remontem ul. Przewoskiej. Gdy w połowie maja zapytaliśmy w starostwie, kiedy ZDP rozpocznie prace, usłyszeliśmy, że dokumenty od miasta potwierdzające przekazanie pieniędzy na ten cel jeszcze nie wpłynęły. Po naszej interwencji w magistracie potrzebne pisma trafiły do powiatu z dnia na dzień.

Sprawa akceptacji umowy z miastem była omawiana na posiedzeniu zarządu powiatu 24 maja. Ale remont ul. Przewoskiej przesunął się na wakacje. Obecnie ZDP naprawia drogi m.in. w Celestynowie. – Nie będę teraz zabierał maszyn, które tam pracują. Miasto przez dwa lata się nie spieszyło. Na ul. Przewoskiej trzeba wszystko frezować, musimy zamówić frezarki. Realny termin rozpoczęcia tam prac to miesiące letnie – mówi w rozmowie z „Linią” dyrektor ZDP Marek Płaczek.

Także w wakacje ma rozpocząć się remont ul. Komunardów. Nawierzchnia tej ulicy znajduje się w fatalnym stanie, jest tam dziura na dziurze. W budżecie Otwocka rada miasta zabezpieczyła na ten cel ok. 700 tys. zł. Przetarg został już rozstrzygnięty, wybrano firmę Tomiraf. Urząd miasta czeka jeszcze na ostatnie dokumenty ze starostwa, żeby wykonawca mógł przystąpić do prac. Ma to nastąpić prawdopodobnie w lipcu. Ulica Komunardów zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Majowej do ul. Turystycznej. Ma być zmieniona jej podbudowa i położone dwie warstwy asfaltu. Progi zwalniające na ulicy zostaną, tylko będą znajdowały się w innym miejscu niż teraz. Całość ma być wykonana w ciągu miesiąca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.