Tam, gdzie lata Sokół Millennium

JÓZEFÓW: PIKNIK ASTRONOMICZNY.

W niedzielne popołudnie, 10 czerwca, Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Rodzinny Piknik Naukowy, którego tematem będzie astronomia. Na finał zaplanowano xkoncert muzyki elektronicznej.

PRZEMEK SKOCZEK

Kosmos fascynuje ludzi od zawsze, a jego poznawanie zaczęło się od zwykłego wpatrywania się w gwiazdy. Dziś ludzie potrafią nie tylko zgłębiać ich tajemnice, ale i podróżować w kosmicznej przestrzeni, choć dla przeciętnego człowieka ta sfera wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Niedzielny piknik będzie okazją do bliższego poznania tematu i znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W programie m.in.: warsztaty, ścieżki zwiedzania, prelekcje, atrakcje dla dzieci i młodzieży, mobilne planetarium, astronomiczne przyrządy do obserwacji nieba.

O godz. 19 rozpocznie się koncert wieczoru, którego bohaterem jest Przemysław Rudź. To kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, który nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej, wzbogacając ją o elementy harmonii rocka progresywnego. Rudź jest również popularyzatorem astronomii, autorem książek i przewodników, prowadzi wykłady i prelekcje, pokazy nieba. Jest specjalistą w Departamencie Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej. Ukończył Wydział Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem. Artysta zaprezentuje swój solowy projekt dedykowany nasłuchowi wszechświata przez radioastronomów.

MOK organizuje to wydarzenie we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii, Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie, Nadwiślańskim Uniwersytetem Dziecięcym oraz ośrodkiem zajęć pozaszkolnych w Otwocku „Tajemnicza Wyspa Inżyniera.

Skwer im. św. Jana Pawła II, niedziela, 10.06, godz. 15-19, wstęp wolny

One thought on “Tam, gdzie lata Sokół Millennium

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.