Zgłoś autokar do kontroli

NOWE ZASADY SPRAWDZANIA AUTOBUSÓW PRZED WYCIECZKAMI.

Zanim wyślesz dziecko na szkolną wycieczkę, zieloną szkołę, kolonię czy biwak, koniecznie zadbaj o jego bezpieczną podróż. Policjanci przypominają, że autokar bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien wyruszać z dziećmi w drogę. Nie zwlekaj do ostatniej chwili ze zgłoszeniem autokaru do kontroli. Teraz nie tylko musisz powiadomić o tym policję tydzień wcześniej, ale także wypełnić formularz.

AGNIESZKA JASKULSKA

Co roku policjanci z drogówki kontrolują autokary, które przewożą uczniów na miejsce wypoczynku. Sprawdzają stan techniczny pojazdów, zaglądają do silnika, pod koła, kontrolują hamulce i inne zakamarki autokaru.

– Funkcjonariusze sprawdzają nie tylko pojazd, ale również niezbędne dokumenty – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Organizatorzy wycieczek czy kolonii dla dzieci nie powinni czekać do ostatniej chwili ze zgłoszeniem autokaru do kontroli. Teraz obowiązują nowe zasady dotyczące zgłaszania takich kontroli – zaznacza nadkom. Niezdropa.

Stały punkt kontroli autokarów w Otwocku znajduje się przy ul. Andriollego, na parkingu obok cmentarza. Nowe zasady polegają na tym, że:

  • kontrolę należy zgłosić co najmniej siedem dni przed planowanym wyjazdem,
  • trzeba wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie internetowej KPP w Otwocku. Należy w nim wpisać m.in. podstawowe dane zgłaszającego, termin wyjazdu, trasę, dane kierowcy i przewoźnika oraz dane autokaru (markę, numer rejestracyjny).
  • Zgłoszenia można przekazywać w formie elektronicznej na adres e-mail: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl.

Policja prosi, aby osoba zgłaszająca kontrolę zwróciła się do komendy z wnioskiem o przesłanie potwierdzenia otrzymania wiadomości. – Po zgłoszeniu kontroli w formie elektronicznej prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego komendy policji pod nr tel. 604 12 14. Kontrole są przeprowadzane od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 – informują policjanci.

Nadkom. Daniel Niezdropa podkreśla, że dzięki nowym zasadom mundurowi będą mogli przeprowadzić kontrolę w odpowiednim czasie. – Policjanci będą od razu interweniować w przypadku, gdy rodzicom lub organizatorom wycieczki będzie się wydawać, że kierowca autokaru jest pod wpły-wem alkoholu lub zauważą, że stan techniczny pojazdu jest zły – tłumaczy nadkom. Niezdropa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.