Oświatowe negocjacje podwyżek

Pracownicy administracji i obsługi otwockich szkół i przedszkoli przyszli na sesję rady miasta, 28 maja (patrz foto), żeby walczyć o podwyżki. Rozmowy odbyły się podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami, które odbyło się dwa dni później. Przełomu na razie nie ma. Strony nie doszły do porozumienia.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– W ościennych gminach wszyscy pracownicy dostali ok. 300-400 zł podwyżki bez żebrania i to już w lutym, więc jak się chce, to można – mówili jeszcze na sesji. Na zamkniętym dla prasy spotkaniu zwrócili się o podwyżki 300 zł netto do pensji zasadniczej. – Strona społeczna zmieniła zdanie o 180 stopni. Stwierdziła, że podwyżki mają być równe dla wszystkich, nawet dla tych osób, które mają o wiele wyższe wynagrodzenia. Przy podwyżkach ok. 400 zł brutto miasto kosztowałoby to ok. 2 mln zł rocznie – mówił po spotkaniu radny Andrzej Sałaga. Radni proponowali 300 zł brutto, ale pracowników to podobno nie satysfakcjonowało. – Budżet miasta tego nie wytrzyma.

Spowoduje to zachwianie proporcji, jeśli chodzi o pobory różnych grup z jednostek budżetowych miasta. Liczyłem, że za tym pójdą zmiany w regulaminach, które w jakiś sposób ujednolicą stanowiska – mówi Sałaga. Obrady zostały przerwane, planowane jest kolejne spotkanie. Teraz indentka zarabia od 1780 zł brutto do 2513 zł brutto w małych i średnich szkołach i do 2178 zł w dużych. tekst/fot. Aleks

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.