Zjechał pod koła ciężarówki

ŚMIERTELNY WYPADEK NA OBWODNICY KARCZEWA.

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 801 na wysokości Wygody i skrętu do Nadbrzeża w gm. Karczew. Osobowy renault megane czołowo zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba zginęła, drugą śmigłowcem przetransportowano do szpitala. Lekarze walczą o życie mężczyzny. Kierowcy ciężarowego mana nic się nie stało.

AGNIESZKA JASKULSKA

W środę, 30 maja po południu 40-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego jechał renaultem drogą wojewódzką nr 801 w kierunku Warszawy. Podróżował z nim 30-letni mężczyzna. Dzień przed Bożym Ciałem na drodze panował wzmożony ruch. Kierowca osobówki śpieszył się. Na wysokości Wygody w gm. Karczew 40-latek prawdopodobnie próbował wyprzedzić jadący przed nim pojazd.

– Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane. Wyjaśniamy, dlaczego kierowca zjechał na przeciwległy pas – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Finał okazał się jednak tragiczny. Na wysokości skrętu do Nadbrzeża osobówka czołowo zderzyła się z jadącym z naprzeciwka (w kierunku Puław) ciężarowym manem. Siła uderzenia była tak duża, że przód renaulta został zgnieciony i niemal wbił się do środka.

Na miejscu błyskawicznie interweniowały służby: trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja i straż pożarna, m.in. JRG Otwock, OSP Łukówiec, OSP Karczew, OSP Otwock Wielki. Gdy na miejsce dotarła pomoc, kierowca i pasażer osobówki byli przytomni. – Przednia część auta została kompletnie zniszczona. Dlatego strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć z wnętrza wraku dwóch poważnie rannych mężczyzn – tłumaczy mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

– Działania ratownicze były trudne i intensywne ze względu na to, że trzeba było jak najszybciej wydobyć z wraku rannych mężczyzn. Liczyła się każda minuta. Dlatego Zespół Ratownictwa Medycznego cały czas zajmował się rannymi i kontrolował ich stan zdrowia, natomiast strażacy rozciągnęli łańcuchami zniszczony dach osobówki i pocięli karoserię. Dopiero wtedy można było ewakuować rannych kierowcę i pasażera – tłumaczy mł. kpt. Maciej Łodygowski.

Jednocześnie na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Medyczny śmigłowiec wylądował na drodze wojewódzkiej nr 801. Okazało się, że 40-letni kierowca i 30-letni pasażer odnieśli wiele bardzo poważnych urazów. Ich stan szybko się pogorszył. Lekarze robili co mogli, ale nie udało się uratować 30-latka. – Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Natomiast 40-letni kierowca, którego ratownicy reanimowali, w stanie krytycznym został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie – podkreślają ratownicy.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. – 41-letni mieszkaniec gminy Wiązowna, który jechał ciężarówką, nie doznał żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policja i prokuratura.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.