Wielkie wodowanie

OTWOCK: MEMBRANA – FESTIWAL NAD RZEKĄ.

Klimat nadświdrzańskiej plaży, wspaniała muzyka i ludzie, którzy tworzyli ten festiwal (organizatorzy, artyści, widownia) – to wszystko razem sprawiło, że pierwsza odsłona Membrany była najlepszym plenerowym wydarzeniem w Otwocku od kilku dobrych lat!

PRZEMEK SKOCZEK

Membrana w ośmiu słowach to festiwal:
Magiczny,
Euforyczny,
Metafizyczny,
Barwny,
Radosny,
Angażujący,
Niezwykły,
Atmosferyczny.

Osiem godzin muzyki (Grzegorz Świtalski, zespoły: Mazowszaki, Cztery Refy, Oranżada, Świdermajer Orkiestra, Vavamuffin, Kapela ze Wsi Warszawa i Buzu Squat), ceremoniał święcenia Świdra z meksykańskim Indianinem, akustyczny finał nad samym brzegiem rzeki w świetle ognisk i pochodni z białym śpiewem wokalistek Kapeli ze Wsi Warszawa. To była cudowna sobota na plaży, a jej zakończenie jak powrót do korzeni, na wskroś słowiańskie i po prostu piękne. Głosy i dźwięki trąbki, bębnów i gitary poniosła woda, budząc pewnie jakieś leśne duszki. Jestem pewien, że były urzeczone tak jak my, uczestnicy tego misterium.

Za nami Wielkie Wodowanie, czyli otwarcie tego letniego cyklu. Ponownie spotkamy się na plaży miejskiej już w niedzielę, 8 lipca, aby słuchać i śpiewać Pieśni Mocy. Zabrzmią bębny, afrykański chór i tradycyjne indyjskie raga. Do zobaczenia. Howgh!

  • Festiwal to centralne wydarzenie jubileuszowego XV Powiatowego Festiwalu Kultury realizowanego przez powiat otwocki pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Patronat medialny: TVP Kultura, Pismo Folkowe, Klub Gaja, Tygodnik Linia Otwocka, Otwock News, halootwock.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.