10-latki trafiły na komendę

OTWOCK: SPRZEDAWCZYNI PRZYŁAPAŁA UCZENNICE NA KRADZIEŻY.

Co z nich wyrośnie?! Po szkole dwie 10-letnie uczennice zamiast wrócić do domu, poszły do sklepu… kraść ciuchy. Przyłapane na gorącym uczynku, rozpłakały się i prosiły, żeby nic nie mówić rodzicom. Jednak sprawą zajęli się policjanci.

AJ

Dwie 10-letnie uczennice szkoły podstawowej po lekcjach nie wróciły do domu. Poszły do jednego ze sklepów z odzieżą przy ul. Karczewskiej w Otwocku. Kręciły się po lokalu i wybierały dziecięce ubrania. Te, które im się spodobały, zabrały ze sobą do przymierzalni. Długo stamtąd nie wychodziły.

– Sprzedawcom wydało się podejrzane, że dziewczynki długi czas przebywają w środku. To zwróciło uwagę ekspedientki, która w pewnym momencie zajrzała do przymierzalni. Okazało się, że 10-latki odcinały metki, usuwały zabezpieczające klipsy i pakowały do plecaków różne ubrania, m.in. bluzki – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Przyłapane na gorącym uczynku dziewczynki zalały się łzami i prosiły ekspedientkę, aby nie dzwoniła po rodziców. Jednak sprzedawczyni wezwała policję.

– Towar od razu zwrócono sprzedawcom, a 10-latki przewieziono do komendy, skąd odebrali je rodzice. To oni prawdopodobnie zapłacą za uszkodzone rzeczy, a dziewczynki odpowiedzą za czyny demoralizacyjne. Sprawą zajęli się policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii – podkreśla nadkom.

Daniel Niezdropa. I dodaje, że sprawa może trafić do sądu rodzinnego, który oceni zachowanie uczennic.

– W przypadku 10-latek sprawa zakończyła się płaczem i wstydem. Jednak gdyby dziewczynki skończyły 13 lat, sąd mógłby nawet zastosować wobec nich środki wychowawcze – podkreśla nadkom. Niezdropa. Policjanci apelują do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi i zwracali uwagę na to, co robią po lekcjach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.