Ławeczkowi skrytożercy

OTWOCK: UKRADLI, ALE BĘDĄ NOWE.

Tak miło było usiąść na tej ławeczce, gdy spacerowałem z psem. Dać odpocząć nogom, a teraz ławki nie ma. Ukradli – skarży się mieszkaniec ul. Górnej. Zadał temat, my sprawdzamy.

PRZEMEK SKOCZEK

Poszukiwana jest zaginiona ławeczka, a właściwie dwie ławki. Jedna z nich stała na górce przy ul. Górnej. Druga znajdowała się przy ul. Kołłątaja, też na górce. Zniknęły w podobnym okresie już kilka miesięcy temu. – Jestem pewien, że były byle jak przymocowane i teraz ktoś ma z nich pożytek na podwórku – ocenia nasz Czytelnik.

Ławki kupuje i ustawia na terenie Otwocka wydział ochrony środowiska. Zapytaliśmy w magistracie, czy urzędnikom znany jest los tej zaginionej małej architektury. – To nie nasza robota, rzeczywiście ławki zostały skradzione i zgłosimy to policji. Zakupiliśmy jednak nowe ławeczki, które wkrótce pojawią się w tych samych miejscach – wyjaśnia Paulina Jaworek z biura komunikacji społecznej otwockiego urzędu.

– Łącznie w najbliższym czasie na terenie miasta pojawi się 10 nowych ławek. Ustalamy dla nich najlepszą lokalizację – zapewnia. Sugerujemy, aby jedna z nich zastąpiła tę zdewastowaną w sąsiedztwie przychodni przy ul. Batorego. O jej fatalnym stanie też pisali do nas Czytelnicy. Gdzie jeszcze potrzebne są ławki? Piszcie do nas, a my przekażemy to urzędowi miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.