Podniebne akrobacje

SOBIENIE SZLACHECKIE: PIKNIK LOTNICZY SKY SHOW.

W setną rocznicę powstania polskiego lotnictwa w Sobieniach Szlacheckich zorganizowano spektakularny piknik lotniczy. Podniebne ewolucje zrobiły wrażenie nie tylko na miłośnikach lotnictwa. Podczas dwudniowej imprezy mnóstwo atrakcji czekało na uczestników w każdym wieku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Odbywający się w miniony weekend (16-17 czerwca) po raz pierwszy piknik w Sobieniach Szlacheckich przyciągnął wielu mieszkańców powiatu otwockiego. – Sky Show Sobienie z pewnością na stałe zapisze się w kalendarzu ulubionych imprez lotniczych i rodzinnych – zapewnia Robert Skóra, założyciel fundacji Navigator, która zorganizowała imprezę w Sobieniach, a wcześniej organizowała pikniki lotnicze w Góraszce.

Podczas dwudniowej imprezy było co oglądać i co robić. Na niebie swoje umiejętności zaprezentowały najlepsze polskie zespoły lotnicze i piloci, m.in. Jacek Mainka – wnuk Ryszarda Kwiatkowskiego, mechanika w dywizjonach PSP 303 i 308, Łukasz Czepiela – pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race, a także Artur Kielak – wielokrotny reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy w akrobacji samolotowej. Podczas pikniku wykonał niesamowity pokaz samolotem akrobacyjnym XA41. Innym podniebnym solistą był Marek Choim na maszynie Extra 330 SC.

Oprócz pokazów lotniczych na małych i dużych gości czekało wiele atrakcji na ziemi, m.in. wesołe miasteczko, lekcje gry w golfa, planetarium, symulatory lotów, pokazy sprzętu wojskowego, lot balonem na „uwięzi”, pokazy dronów, loty widokowe, kino w namiocie sferycznym, strzelnica, pokazy naukowe, strefa konsoli i gier wideo. Odbył się też gwiazdorski turniej golfa, a jego uczestnicy walczyli o nagrodę pieniężną, która zostanie przekazana na cele charytatywne. Nikt nie chodził też głodny. Można było spróbować przysmaków z foodtrucków czy ogródków grillowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.