Był sekretarzem, został wiceprezydentem

OTWOCK: WIEMY, KTO ZASTĄPIŁ AGNIESZKĘ WILCZEK

Otwock niespodziewanie stracił drugiego wiceprezydenta, ale i szybko go zyskał. Agnieszka Wilczek, która złożyła rezygnację, pełniła tę funkcję do 15 czerwca, a od 16 czerwca objął ją Przemysław Zaboklicki, dotychczasowy sekretarz urzędu miasta.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Nowego drugiego wiceprezydenta Otwocka, pod nieobecność prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, zarządzeniem z 11 czerwca powołał wiceprezydent Piotr Stefański. Informacja ta została opublikowana w biuletynie informacji publicznej urzędu miasta w piątek, 15 czerwca. Od 16 czerwca stanowisko wiceprezydenta objął Przemysław Zaboklicki.

Przez prawie rok (od 1 lipca 2017 r.) Zaboklicki był sekretarzem urzędu miasta. Jest kojarzony ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. W latach 2007-2008 był doradcą wojewody mazowieckiego. W kadencji 2002–2006 był radnym w dzielnicy Wawer (startował z list PO), dostał się na następną kadencję, ale złożył mandat, bo powierzono mu stanowisko zastępcy burmistrza Wawra. Potem był zastępcą dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych oddziału terenowego w Warszawie. W obecnej kadencji samorządu jest radnym w dzielnicy Wawer i należy do Klubu Radnych PO. Urodził się 14 stycznia 1978 roku, jest absolwentem Wydziału Politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie i Studium Generale Europe przy UKSW.

Drugiemu wiceprezydentowi w urzędzie miasta podlegają: Oświata Miejska, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Kultury i Sportu. W sytuacji, gdy Zaboklicki został wiceprezydentem, miasto nie ma sekretarza? Zapewne niebawem okaże się, kto nim będzie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.