Był sekretarzem, został wiceprezydentem

OTWOCK: WIEMY, KTO ZASTĄPIŁ AGNIESZKĘ WILCZEK

Otwock niespodziewanie stracił drugiego wiceprezydenta, ale i szybko go zyskał. Agnieszka Wilczek, która złożyła rezygnację, pełniła tę funkcję do 15 czerwca, a od 16 czerwca objął ją Przemysław Zaboklicki, dotychczasowy sekretarz urzędu miasta.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Nowego drugiego wiceprezydenta Otwocka, pod nieobecność prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, zarządzeniem z 11 czerwca powołał wiceprezydent Piotr Stefański. Informacja ta została opublikowana w biuletynie informacji publicznej urzędu miasta w piątek, 15 czerwca. Od 16 czerwca stanowisko wiceprezydenta objął Przemysław Zaboklicki.

Przez prawie rok (od 1 lipca 2017 r.) Zaboklicki był sekretarzem urzędu miasta. Jest kojarzony ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. W latach 2007-2008 był doradcą wojewody mazowieckiego. W kadencji 2002–2006 był radnym w dzielnicy Wawer (startował z list PO), dostał się na następną kadencję, ale złożył mandat, bo powierzono mu stanowisko zastępcy burmistrza Wawra. Potem był zastępcą dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych oddziału terenowego w Warszawie. W obecnej kadencji samorządu jest radnym w dzielnicy Wawer i należy do Klubu Radnych PO. Urodził się 14 stycznia 1978 roku, jest absolwentem Wydziału Politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie i Studium Generale Europe przy UKSW.

Drugiemu wiceprezydentowi w urzędzie miasta podlegają: Oświata Miejska, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Kultury i Sportu. W sytuacji, gdy Zaboklicki został wiceprezydentem, miasto nie ma sekretarza? Zapewne niebawem okaże się, kto nim będzie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.