Potrącił dziecko i uciekł

KIEROWCA ZOSTAWIŁ RANNEGO CHŁOPCA NA ULICY.

Na szczęście nie doszło do tragedii. 13-letni Jakub i 12-letni Maksymilian tego samego dnia zostali potrąceni na drogach w Wiązownie i w Otwocku. Chłopcy z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala w Warszawie. Policja poszukuje kierowcy, który potrącił 13-latka i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając chłopcu pomocy!

AGNIESZKA JASKULSKA

W poniedziałek, 11 czerwca doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem dzieci. Rano 13-letni Jakub jechał na rowerze poboczem lokalnej drogi – ul. Pęclińskiej w Wiązownie. Po godz. 9 na wysokości ul. Słonecznej potrącił go samochód. Kierowca nie pomógł ciężko rannemu, nieprzytomnemu chłopcu. Jak tchórz zostawił go na pastwę losu i uciekł z miejsca wypadku. Na szczęście okoliczni mieszkańcy zauważyli 13-latka leżącego na drodze i wezwali pomoc.

– Chłopiec z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Warszawie – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Jak doszło do potrącenia? – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca, który potrącił 13-latka, jechał w tym samym kierunku co chłopiec. Do potrącenia prawdopodobnie doszło podczas wyprzedzania innego samochodu – mówi asp. sztab. Wasilewicz. – Kierowca nie udzielił chłopcu pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Teraz ustalamy, kim był sprawca potrącenia. Apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia, o przekazywanie informacji – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz.

Osoby, które widziały, co się stało, lub wiedzą, kim jest kierowca, który w poniedziałek, 11 czerwca około godz. 9.13 na ul. Pęclińskiej na wysokości nr 32 w Wiązownie potrącił 13-letniego Jakuba, proszone są o kontakt z otwocką komendą pod nr tel. 22 60 41 211 albo z policjantką prowadzącą sprawę asp. Edytą Wałachowską pod nr tel. 22 60 41 306 lub 22 60 41 304.

Tego samego dnia kilka godzin później doszło do kolejnego potrącenia nastoletniego rowerzysty. Około godz. 16 na przejściu dla pieszych na ul. Narutowicza w Śródborowie na wysokości kościoła mieszkanka Otwocka Dominika K. potrąciła przejeżdżającego rowerem przez pasy 12-letniego Maksymiliana. – Chłopiec został potrącony przez toyotę na przejściu dla pieszych. Niestety, kobieta kierująca autem zbyt późno dostrzegła nastolatka, który wjechał na rowerze na przejście dla pieszych. Wtedy doszło do potrącenia 12-latka. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Warszawie – wyjaśnia asp. sztab. Wasilewicz. To jedna z najczęstszych przyczyn potrąceń rowerzystów, którzy wjeżdżają na pasy. Kierowca często nie ma szans zareagować, gdy nagle przed maskę wjeżdża rozpędzony cyklista.

Policjanci podkreślają, że rowerzyści powinni przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych. Apelują do rodziców i opiekunów, żeby rozmawiali o tym z dziećmi, zwłaszcza z tymi, które często same jeżdżą rowerem np. do szkoły czy po zakupy. Asp. sztab. Anna Wasilewicz podkreśla, że w tych dwóch przypadkach skutki potrącenia były dramatyczne, ale na szczęście nie tragiczne. I przypomina, że zbliża się koniec roku szkolnego i dzieci rozpoczną wakacje. W tym czasie młodzi ludzie powinni być szczególnie ostrożni na drogach. O tragedię naprawdę nietrudno…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.