Seat kontra mercedes „Pudziana”

KARCZEW: KRAKSA PRZY WJEŹDZIE NA ŁUGI.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę, 13 czerwca ok. godz. 14 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Bema na wysokości osiedla Ługi i stacji benzynowej w Karczewie. Seat zderzył się z mercedesem, którego taksówkarz kupił od strongmana Mariusza Pudzianowskiego.

AGNIESZKA JASKULSKA

Na tym skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna. Kobieta kierująca seatem skręcała na osiedle Ługi. Prawdopodobnie miała pomarańczowe światło i może liczyła, że w ostatniej chwili jeszcze zdąży skręcić, ale się przeliczyła – mówi pani Katarzyna, świadek zdarzenia. Seat kierowany przez Agnieszkę K. zderzył się z mercedesem, który prowadził Jacek S.

– Jechałem w kierunku Karczewa. Na szczęście dość wolno, dzięki czemu w ostatniej chwili udało mi się uniknąć uderzenia w bok seata, który zajechał mi drogę – wspomina pan Jacek. – Zamiast w bok auta uderzyłem w koło, dzięki czemu nikomu nic poważnego się nie stało – podkreśla taksówkarz.

Na miejscu interweniowały policja, straż pożarna i karetka pogotowia. – Poszkodowana została jedna osoba podróżująca seatem, która trafiła do szpitala – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Okoliczności kolizji wyjaśnili policjanci, którzy byli na miejscu zdarzenia. – Kobieta kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mercedesem taksówkarzowi – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Agnieszka K. została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

– Mercedes, którego kupiłem od Mariusza Pudzianowskiego, nie został poważnie uszkodzony, ale będzie wymagał interwencji dobrego mechanika i blacharza. Auto ma uszkodzoną m.in. karoserię, błotnik i lampę – tłumaczy pan Jacek. – Zawsze marzyłem o mercedesie. Cztery lata temu udało mi się trafić na świetny egzemplarz, który sprzedawał „Pudzian”. Jego samochód wpadł mi w oko, bo to mocne i porządne auto wyprodukowane w 1997 r. Ten model nie jest pancerny, jak niektórym się wydaje. Ma jednak podwójnie klejone szyby, które mają 1 cm grubości, przez co auto jest świetnie wyciszone. To bardzo bezpieczny samochód – podkreśla taksówkarz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.