Bujaj się, złodzieju!

KRADZIEŻ NA OSIEDLOWYM PLACU ZABAW.

Jedna z zabawek na nowym placu zabaw na osiedlu Tysiąclecia padła łupem złodzieja. Sprawa została zgłoszona na policję, a miejsce będzie doświetlone, żeby sytuacja się nie powtórzyła.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Dzieci z osiedla przy ul. Czaplickiego i ul. Kościuszki nie mogą w pełni cieszyć się z placu zabaw, który powstał za pieniądze z budżetu miasta. Niestety, w ostatnim czasie została z niego skradziona huśtawka dla maluchów. – Ktoś połaszczył się na tę huśtawkę, pewnie wykręcając ją w nocy. Zgłosiłem sprawę urzędnikom z wydziału inwestycji w urzędzie miasta, a ci zawiadomoli o tym policję. Mieli też sprawdzić, czy brak zabawki na placu zabaw można uzupełnić – mówi radny z tego okręgu Jarosław Łakomski, który na prośbę mieszkańców interweniował w tej sprawie.

– Dowiedziałem się, że jest na stanie huśtawka, ale uszkodzona. Teraz urzędnicy mają przeliczyć, co bardziej się opłaca – naprawa czy kupno nowej. Będą też występować do ubezpieczyciela o odszkodowanie – dodaje radny.

– Już wcześniej na sesji na wniosek radnego Łakomskiego zabezpieczyliśmy w budżecie Otwocka 12 tys. zł na budowę oświetlenia na terenie placu zabaw na osiedlu Tysiąclecia. Teraz będzie tam bezpieczniej – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. Odbył się już przetarg i wkrótce powinny zostać zamontowane dwie lampy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.