Galeria w prokuraturze

OTWOCK: JEST ZAWIADOMIENIE O MOŻLIWOŚCI POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA.

To, co zapowiadali radni, stało się faktem. W poniedziałek, 11 czerwca przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski złożył do Prokuratury Rejonowej w Otwocku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie wielkiej dziury.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W uzasadnieniu złożonego do prokuratury pisma czytamy, że prezydent Zbigniew Szczepaniak i wiceprezydent Piotr Stefański, działający z upoważnienia prezydenta, posiadając wiedzę, że wykonany obiekt budowlany niedokończonej galerii przekracza linię zabudowy, nie zgłosili tego faktu właściwym organom, m.in. Inspektorowi Nadzoru Budowlanego. W związku z tym sprawą ma zająć się prokuratura. Dołączono też dokumenty, które mają świadczyć o tym, że prezydenci taką wiedzę mieli.

„Zamiast powyższej czynności prezydent przedstawił w 2015 r. radzie miasta propozycję zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru wielkiej dziury. Zaproponował zmianę nieprzekraczalnej linii zabudowy w taki sposób, aby umożliwić przyszłe zalegalizowanie wykonanego obiektu budowlanego. Informacja o przekroczeniu nieprzekraczalnej linii zabudowy przez istniejące naniesienia nie została przekazana przez prezydenta również radzie miasta na etapie procedowania zmiany planu.

Nie została ona uchwalona przez radnych” – czytamy w zawiadomieniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.