Schody pod górkę

OTWOCK: BARDZO DŁUGI REMONT W PRZYCHODNI.

Rekordowo długo trwający remont schodów przed wejściem do przychodni przy ul. Armii Krajowej w Otwocku dobiegł końca. Robotnicy zdjęli w końcu biało-czerwoną taśmę ostrzegawczą.

SYLWIA WYSOCKA

Czytelnicy „Linii” będący także pacjentami przychodni dla dorosłych przy ul. Armii Krajowej kilka razy dzwonili do redakcji, zwracając uwagę na to, jak długo może trwać zwykły remont schodów. – Codziennie przechodzę obok przychodni i od dwóch tygodni schody są tam zamknięte, a postęp prac jest znikomy – informował w rozmowie z „Linią” jeden z Czytelników, który obawiał się, że prace remontowe zostały z jakiegoś powodu zawieszone.

Tymczasem o estetyce i bezpieczeństwie schodów będących w pewnym sensie wizytówką przychodni należącej do Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku mówiła tuż po objęciu prezesury w szpitalu Ewa Wojciechowska. Prezes nie przebierała wtedy w słowach, krytykując ówczesny stan i wygląd schodów. Na przełomie maja i czerwca postanowiono więc tę sprawę załatwić – tyle że własnymi siłami. Remont rozpoczęli pracownicy szpitala. – Każdy, kto robił schody np. przed domem, wie, że takie prace nie trwają tak długo. Przed przychodnią jest góra 10 stopni, a roboty trwały tyle, jakby to były schody rzymskie remontowane pod opieką konserwatora – ironizuje nasz Czytelnik.

Gdy próbowaliśmy dowiedzieć się od kierownictwa przychodni, do kiedy ma potrwać remont… prace nagle nabrały tempa. Miejsce odwiedził nawet dyrektor PCZ ds. medycznych dr Tarun Kumar Mittal. Uzyskał on od ekipy remontowej, która w środę, 13 czerwca po zafugowaniu płytek zdjęła taśmy ostrzegawcze, zapewnienie, że następnego dnia prace zostaną zakończone. Cieszy nas to tak samo, jak pacjentów. A opinię na temat wykończenia prac pozostawiamy estetom…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.