Księża zmieniają parafie

NOWI KAPŁANI W RUDZIENKU, OTWOCKU, KARCZEWIE I JÓZEFOWIE.

W poniedziałek, 18 czerwca biskup Romuald Kamiński przedstawił księżom z diecezji warszawsko-praskiej decyzje dotyczące zmian personalnych, jakich dokonał w parafiach i placówkach duszpasterskich. Nie ominą one również parafii z terenu powiatu otwockiego.

SYLWIA WYSOCKA

Zmiana parafii to nieodłączny element kapłańskiej posługi. Wiemy już, którzy księża w tym roku opuszczą parafie z terenu powiatu otwockiego. Biskup ogłosił też nazwiska księży, którzy zastąpią kapłanów przeniesionych do innych placówek duszpasterskie.

Największa zmiana dotyczy parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku w gm. Kołbiel. Jej dotychczasowy proboszcz ks. Grzegorz Rowicki obejmie parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Starogrodzie. Jego miejsce w Rudzienku zajmie ks. Krzysztof Węglarz z parafii Matki Bożej Królowej Polski na otwockich Kresach. Z kolei tam nowym wikariuszem będzie ks. Piotr Figauzer, który dotychczas sprawował posługę w parafii św. Włodzimierza na warszawskim Bródnie.

Zmiany czekają też inną otwocką parafię – św. Wincentego à Paulo. Będący tu wikariuszem ks. Mariusz Danelczyk wkrótce przeniesie się do parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Nowym wikariuszem w tzw. dużym kościele będzie ks. Michał Domagała, który do Otwocka przyjedzie z parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

Swoich księży pożegnają też wierni z Karczewa. Parafię św. Wita opuszczą wkrótce ks. Przemysław Bieniecki, który będzie wikariuszem w parafii św. Włodzimierza w Warszawie, oraz ks. Andrzej Wąsowski mianowany wikariuszem w parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim. W Karczewie posługę kapłańską rozpocznie ks. Łukasz Krawczyk – dotychczasowy rezydent w parafii NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie.

Zmiany czekają też parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie. Odejdzie z niej ks. Tomasz Połomski, który został mianowany wikariuszem parafii MB Częstochowskiej w Wołominie. Nowym wikariuszem w Józefowie będzie ks. Mateusz Szewczyk do niedawna pełniący posługę duszpasterską w parafii Świętej Trójcy w Latowiczu.

Ponadto biskup Romuald Kamiński mianował ks. Marcina Bielickiego kapelanem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.