Paraliż na Trasie Lubelskiej

WIĄZOWNA: KOLIZJA I WYPADEK ZATRZYMAŁY RUCH NA KRAJOWEJ „SIEDEMNASTCE”

Kierowcy utknęli w gigantycznym korku na Trasie Lubelskiej po tym, jak ciężarówka zderzyła się ze śmieciarką, a 400 metrów dalej doszło do kolejnego poważnego zderzenia z udziałem dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały: policja, straż pożarna, karetki pogotowia i śmigłowiec medyczny.

AJ

W poniedziałek, 18 czerwca przed południem na drodze krajowej nr 17 na wysokości Wiązowny doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Około godz. 11 tir zderzył się ze śmieciarką. – Ciężarówka, która przewoziła gruz i śmieci, przewróciła się na bok. Natomiast druga ciężarówka stanęła w poprzek jezdni – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Na miejscu interweniowały policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i straż pożarna: JRG Otwock, OSP Wiązowna i Jednostka Wojskowa z Celestynowa.

Kierowcom nic poważnego się nie stało. – Obydwaj byli trzeźwi – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do kolizji doszło prawdopodobnie w wyniku awarii hamulców ciężarówki z naczepą. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając na przeciwległy pas drogi, zderzył się ze śmieciarką – wyjaśnia nadkom. Niezdropa. Kierowca tira za spowodowanie kolizji został ukarany man- datem w wysokości 300 zł i sześcioma punktami karnymi.

Działania służb jeszcze się nie zakończyły, gdy kilkaset metrów dalej doszło do kolejnego poważnego zdarzenia. W okolicy skrzyżowania Trasy Lubelskiej z ul. Wiązowską zderzyły się dwa samochody osobowe. 35-letnia mieszkanka Otwocka, która podróżowała skodą, wyjeżdżała z ul. Parkingowej. – Kobieta kierująca skodą włączała się do ruchu i prawdopodobnie nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu citroenowi – tłumaczy nadkom.

Daniel Niezdropa. Wtedy doszło do wypadku. Skoda zderzyła się z citroenem, którym jechało małżeństwo z Wiązowny z pięcioletnim synkiem. 41-letnia kobieta, która kierowała citroenem, doznała poważnych urazów. Na miejscu interweniowały: policja, straż pożarna, trzy karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na jezdni. – Kobieta została przetransportowana do szpitala w Warszawie – dodaje nadkom. Niezdropa. Pięcioletni chłopiec również został poważnie ranny i trafił do szpitala. Okoliczności tego wypadku wyjaśnia policja.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.