Seanse nad rzekami

OTWOCK I WAWER: KINO NA PLAŻY.

Mamy dwie wiadomości. Zła brzmi: nie będzie „Kina z klimatem” w otwockim parku miejskim i kina samochodowego w Międzylesiu. Zamiast tego Otwock i Wawer zapraszają do kin plenerowych na plażach nad Świdrem i nad Wisłą.

PRZEMEK SKOCZEK

Plenerowe pokazy kinowe cieszą się powodzeniem w całej Polsce. Jeśli dopisuje pogoda, takie seanse to kapitalna rozrywka. W otwockim parku odbywały się one od dobrych kilku lat. Tym razem,
w związku z planowaną rewitalizacją, zostaną przeniesione na plażę miejską.

– Ruszamy w niedzielę, 8 lipca. Planujemy pokazy w cztery niedziele lipca i cztery niedziele sierpnia. Repertuar będzie lekki, wakacyjny: komedie, kino obyczajowe. Seanse będziemy rozpoczynać prawdopodobnie o godz. 20.30 – zapowiada Marek Połynko, który organizuje kino na zlecenie miasta. Dokładny repertuar podamy za tydzień. Wstęp będzie wolny. Także Wawer, zamiast organizowanego od czterech lat kina samochodowego na parkingu urzędu, zaprasza w tym roku na Plażę Romantyczną przy ul. Rychnowskiej. Tam kino startuje tydzień wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę, 1 lipca. Projekcje będą się odbywać w każdą niedzielę do końca sierpnia. W lipcu o godz. 21.30, a w sierpniu o godz. 21.

Pierwszym filmem w Wawrze będzie zdobywca sześciu Oscarów „La La Land” w reż. Damiena Chazelle. Bohaterowie to Mia (Emma Stone) – początkująca aktorka, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka, oraz Sebastian (Ryan Gosling) – muzyk jazzowy grający do kotleta w podrzędnej knajpce, marzący o prawdziwej sztuce i karierze. Gdy drogi tych dwojga się przetną, połączy ich wspólne pragnienie, aby zacząć wreszcie robić to, co kochają. Czy uda się im ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń? Wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.