Betoniarka zgniotła kobietę

TRAGICZNY WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ NR 17.

Tragedia na skrzyżowaniu Trasy Lubelskiej z ul. Narutowicza. Betoniarka zderzyła się z peugeotem, którym kierowała 32-letnia kobieta. Ciężarówka wypełniona 20 tonami betonu przewróciła się, zmiażdżyła osobówkę i obydwa pojazdy wpadły do rowu. Kobieta kierująca autem zginęła na miejscu. 41-letniemu kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

AJ

W czwartek, 21 czerwca po południu 32-letnia mieszkanka powiatu wołomińskiego, matka dwójki dzieci, prawdopodobnie wracała do domu. Jechała peugeotem lokalną drogą od strony Glinianki w kierunku ul. Narutowicza i centrum Otwocka (od Glinianki wjazd na skrzyżowanie z trasą jest na lekkim wzniesieniu). W tym samym czasie w kierunku Warszawy ciężarówką wypełnioną 20 tonami betonu jechał 41-letni mieszkaniec gm. Celestynów. – Kobieta prawdopodobnie włączała się do ruchu, gdy od strony Kołbieli nadjechała betoniarka – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia z autem. Niestety, wypadek zakończył się tragicznie. Betoniarka runęła na bok, zgniotła peugeota i obydwa pojazdy wpadły do rowu po drugiej stronie trasy (od strony ul. Narutowicza).

41-letniemu kierowcy nic się nie stało. Oszołomiony mężczyzna z trudem wyszedł z uszkodzonej kabiny betoniarki. Szukał dookoła skrzyżowania samochodu, z którym się zderzył. Dopiero po chwili świadkowie wypadku z przerażeniem odkryli, że osobówka znajduje się pod betoniarką.

Na miejscu interweniowały policja i straż pożarna, m.in. JRG Otwock, OSP Otwock-Jabłonna, OSP Otwock-Wólka Mlądzka, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Warszawa-8” z JRG 10. – 32-letnia mieszkanka powiatu wołomińskiego, która kierowała peugeotem, zginęła na miejscu – mówi nadkom. Niezdropa. – 41-letni kierowca betoniarki był trzeźwy – dodaje.

Mł. kpt. Maciej Łodygowski podkreśla: – Kiedy dotarliśmy na miejsce, obydwa pojazdy znajdowały się w rowie. Betoniarka, która przewoziła 20 ton betonu, leżała na samochodzie osobowym. Za pomocą sprzętu budowlanego i koparki udało się podnieść ciężarówkę i przy użyciu lin odciągnąć zmiażdżone auto – tłumaczy mł. kpt. Maciej Łodygowski. Dopiero wtedy przy pomocy sprzętu hydraulicznego strażakom udało się dostać do wnętrza zmiażdżonego wraku. Okazało się, że autem podróżowała tylko jedna osoba. Samochód był tak zniszczony, że w pierwszych chwilach nie było wiadomo, jaka to marka. Tożsamość kobiety, która zginęła w wypadku, udało się ustalić śledczym dopiero po wielu godzinach.

– Wyjaśniamy okoliczności tego tragicznego wypadku – zaznacza Lidia Kazimierczyk-Pyra, zastępca prokuratora rejonowego w Otwocku. Niewykluczone, że prokuratura powoła biegłych, którzy pomogą odtworzyć przebieg zdarzenia na drodze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.