Nie będzie ronda przy szpitalu

OTWOCK: SKRZYŻOWANIE ULIC MATEJKI I KARCZEWSKIEJ BEZ ZMIAN.

Powiat otwocki nie dostał dofinansowania na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Batorego, Karczewskiej i Matejki, dlatego rezygnuje z tej inwestycji.

SYLWIA WYSOCKA

Podczas sprawozdania z wykonania planów inwestycyjnych w pierwszym półroczu 2018 roku dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Płaczek poinformował, że planowana przebudowa na rondo skrzyżowania ulic Karczewskiej, Batorego i Matejki w Otwocku w tym roku na pewno już się nie rozpocznie. Koszty inwestycji powiat oszacował na ok. 2 mln 310 tys. zł. Na tę kwotę miały składać się pieniądze z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (1 mln 155 tys. 25 zł) oraz wkład własny powiatu (577 tys. 513 zł) i Otwocka (577 tys. 512 zł). Zewnętrzne dofinansowanie nie zostało jednak przyznane.

– Nie dostaliśmy pieniędzy ani od wojewody, ani z Ministerstwa Infrastruktury. Dwa razy się o nie ubiegaliśmy, ale bezskutecznie, dlatego przynajmniej na razie nie będziemy realizowali tego zadania – powiedział Płaczek na posiedzeniu komisji rozwoju gospodarczego i budżetu powiatu otwockiego. Skarbnik powiatu Wiesław Miłkowski zapowiada w najbliższym czasie konieczność zwołania sesji nadzwyczajnej, na której m.in. pieniądze zapisane w budżecie powiatu na rondo zostaną przesunięte na inne wydatki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.