Nie zrobią chodnika za karę

DRUGIE PODEJŚCIE DO REMONTU PRZY UL. ŚWIDERSKIEJ.

Rozkopany chodnik przy ul. Świderskiej to duże utrudnienie w komunikacji nie tylko dla pieszych, lecz także kierowców. Niestety, taka sytuacja może potrwać jeszcze do jesieni, bo wykonawca okazał się nierzetelny.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na nowy chodnik przy ul. Świderskiej piesi czekają już prawie rok. Wykonawca, którego w drodze przetargu wybrał urząd miasta, rozebrał zniszczone płytki wraz z krawężnikami i zamiast przystąpić do układania nowego chodnika z kostki, opuścił miejsce robót w listopadzie 2017 r. Dodajmy, że umowa z nim została podpisana pod koniec sierpnia 2017 r., a termin realizacji prac minął 3 października 2017 r. Od tego czasu na ul. Świderskiej nic się nie dzieje, a mieszkańcy bulwersują się, że jedna z głównych ulic w centrum Otwocka została rozgrzebana, co stwarza zagrożenie dla pieszych i kierowców. Wykop w miejscu, gdzie ma być nowy chodnik, został co prawda oddzielony od pozbawionej krawężnika jezdni słupkami (przez inną firmę na zlecenie urzędu miasta), ale nadal jest tam niebezpiecznie.

Mimo wielu pism ponaglających ze strony miasta nierzetelny wykonawca nie podjął się dokończenia chodnika. W końcu, jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, umowa została z nim rozwiązana, firmie naliczono kary i wysłano pismo z taką informacją. Na sesji rady miasta została już podjęta uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla powiatu (ul. Świderska jest drogą powiatową), żeby można było kontynuować prace. Tyle że zrobi to już inna firma. Przetarg, który ma wyłonić nowego wykonawcę, zostanie ogłoszony jeszcze w lipcu. Planowany termin dokończenia remontu chodnika to wrzesień. Pieniądze na ten cel są cały czas zabezpieczone w budżecie miasta (ok. 243 tys. zł).

Kary (w wysokości ok. 124 tys. zł) dla firmy, która nie wywiązała się z umowy, zostały naliczone od terminu zakończenia prac w 2017 r. Niewykluczone, że aby te pieniądze znalazły się w budżecie miasta, sprawa trafi do sądu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.