Działki idą pod młotek

W WAKACJE DOWIEMY SIĘ, KTO KUPIŁ GRUNTY POD GALERIĘ KUPIECKĄ.

W piątek, 17 sierpnia mają odbyć się przetargi na oddanie przez miasto w użytkowanie wieczyste czterech działek, na których ma powstać galeria handlowa przy ul. Kupieckiej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Inwestor planujący wybudować w centrum Otwocka Galerię Kupiecką będzie mógł w końcu nabyć prawo własności do czterech brakujących działek, które dotychczas dzierżawił od miasta. To, jak wielokrotnie słyszeliśmy, ma otworzyć mu drogę do rozpoczęcia budowy obiektu przy ul. Kupieckiej.

Urząd miasta ogłosił cztery przetargi ograniczone. Oznacza to, że mogą w nich wziąć udział tylko właściciele sąsiednich działek. Poza jednym przypadkiem wszędzie sąsiadem jest spółka WOT Invest. Tylko od strony ul. Andriollego, gdzie jest większa działka, graniczy z nią inny prywatny podmiot, który teoretycznie może przystąpić do przetargu. Dokumenty do przetargów należy złożyć do 13 sierpnia. Lista osób zakwalifikowanych do uczestniczenia w nich zostanie wywieszona w urzędzie miasta w budynku „B” na tablicy ogłoszeń na drugim piętrze do 16 sierpnia. Przetarg może się odbyć, nawet gdyby zakwalifikowano do niego tylko jednego oferenta spełniającego warunki określone w ogłoszeniu.

Pod młotek idą cztery nieruchomości o łącznej powierzchni 721 m2 . W ogłoszeniach podana jest informacja, że działki mają być oddane w użytkowanie wieczyste w celu wybudowania obiektu handlowo-usługowego, który ma powstać do 26 lutego 2023 roku. Jeśli do tego czasu inwestycja nie zostanie zrealizowana (lub jeśli nieruchomość będzie wykorzystywana w sposób sprzeczny z określonym w umowie), umowa wieczystego użytkowania może zostać rozwiązana i wtedy grunty wrócą do miasta.

Działki wystawione na przetarg

 • Nieruchomości przy ul. Staszica o powierzchni 8 m2
  – cena wywoławcza: 19 tys. 500 zł, postąpienie – 200 zł, wysokość wadium – 3 tys. 900 zł.
 • Nieruchomości przy ul. Staszica o powierzchni 178 m2
  – cena wywoławcza: 433 tys. 710 zł, postąpienie – 4 tys. 340 zł, wysokość wadium – 86 tys. zł.
 • Nieruchomość przy ul. Staszica o powierzchni 190 m2
  – cena wywoławcza: 463 tys. zł, postąpienie – 4 tys. 630 zł, wysokość wadium – 92 tys. zł.
 • Nieruchomości przy ulicach: Świderskiej, Andriollego i Kupieckiej o łącznej powierzchni 345 m2
  – cena wywoławcza: 840 tys. 560 zł, postąpienie – 8 tys. 410 zł, wysokość wadium – 168 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.