TBS a zmiana granic

CZY CZĘŚĆ OTWOCKA MAŁEGO ZNAJDZIE SIĘ W KARCZEWIE?

Nie tak dawno wiele emocji wśród mieszkańców Karczewa wzbudzał temat zmiany granic miejskiej części gminy, co miałoby odbyć się kosztem Otwocka Małego. Tymczasem okazuje się, że nad ewentualną zmianą granic trzeba się jeszcze zastanowić…

SYLWIA WYSOCKA

Najpierw Rada Miejska w Karczewie podjęła uchwałę intencyjną o wszczęciu pro- cedury zmiany granic i przystąpieniu do konsultacji społecznych. Następnie, pół roku temu, przeprowadzono wśród mieszkańców Karczewa i Otwocka Małego sondaż, w którym zainteresowani odpowiadali na pytanie: „Czy jesteś za zmianą granic Karczewa polegającą na włączeniu do terytorium miasta części obszaru Otwocka Małego?”. Chociaż ankieta nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem, jej wynik pokazał poparcie dla pomysłu. – Następnym krokiem miało być opracowanie wniosku do organu administracji, czyli Rady Ministrów, który decyduje o zmianie granic miasta Karczewa i sołectwa Otwock Mały – informował po publikacji wyników konsultacji Józef Michałowski, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego i strategii karczewskiego urzędu.

Tymczasem pod koniec maja, odpowiadając na jedno z pytań mieszkańców, burmistrz Dariusz Łokietek na stronie internetowej urzędu napisał o zmianie granic, że „pojawiły się pewne uwarunkowania, które musimy dokładnie przeanalizować, i dopiero po tym podejmiemy decyzję odnośnie do ewentualnej kontynuacji procesu połączenia”.

Zapytaliśmy burmistrza, o jakich uwarunkowaniach mowa. – Musimy dokładnie przeanalizować kwestię, na którą zwrócił uwagę Krzysztof Balcerzak, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – odpowiada burmistrz Łokietek. – Spółka KPEC buduje w Otwocku Małym mieszkania w systemie TBS. W regulaminie przyznawania mieszkań znalazł się zapis, że mogą się o nie starać osoby, które mają prawo własności do nieruchomości w tej samej miejscowości co TBS – w tym przypadku w Otwocku Małym. Jeśli zmienimy granice, może się okazać, że o mieszkania nie mogą starać się osoby, które mają prawo do nieruchomości w Karczewie.

A w TBS-ach chodziło m.in. o poprawę warunków mieszkaniowych także takich osób. Nie chcielibyśmy, żeby okazało się, że działamy nieroztropnie i bez przemyślenia sprawy. Musimy jeszcze raz zastanowić się nad kwestią zmiany granic, biorąc pod uwagę, czy nie skomplikuje to sytuacji osób, które przeszły już procedurę kwalifikującą do mieszkania w TBS-ach – tłumaczy burmistrz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.