Dworzec bez parkingu

OTWOCK: NIE ZAPARKUJESZ PRZED PKP.

Uwaga kierowcy! Parking przed głównym wejściem do dworca PKP w Otwocku został zamknięty. Problemy z parkowaniem mogą potrwać nawet do końca sierpnia.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Podczas wakacji podróżni nie skorzystają z parkingu przed PKP. Swój postój przed dworcem musieli opuścić też taksówkarze ze Stowarzyszenia „Ósemka” Taxi. Wszystko dlatego, że firma prowadząca modernizację linii kolejowej wyłączyła całkowicie z ruchu pojazdów parking przed budynkiem PKP. Będą tam prowadzone prace przy budowie studni odwadniających. Przewidywany czas zamknięcia parkingu to, jak podają w oficjalnym komunikacie władze kolei, około czterech-pięciu tygodni.

Taksówkarze pozostaną w okolicy dworca, choć zmuszeni byli poszukać tymczasowo innego postoju. W rozmowach z PKP zaproponowano im teren dawnego parkingu przy przystanku autobusowym od strony ul. Orlej. Po doprowadzeniu go do użyteczności to tam będą czekać na pasażerów.

Stowarzyszenie „Ósemka” Taxi korzysta z postoju przed dworcem od 21 lat, dzierżawiąc ten teren od kolei. Jak powiedział nam nowy prezes stowarzyszenia Daniel Ostrowski, taksówkarze będą chcieli tam wrócić po zakończeniu prac przed dworcem. Ale sprawa będzie o tyle trudniejsza, że po zakończeniu modernizacji PKP planują ogłosić nowy przetarg na dzierżawę tego terenu. Z trudnościami musieli uporać się taksówkarze, będą musieli poradzić sobie z nami również mieszkańcy, którzy do tej pory parkowali przed dworcem swoje auta. Zwróciliśmy się z pytaniem do urzędu miasta, czy pomyślano o kierowcach i wskazano jakieś inne miejsce, gdzie mogliby zostawić samochód. Niestety, do czasu zamknięcia tego numeru „Linii” z biura komunikacji społecznej urzędu miasta nie otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedzi…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.