Toyota roztrzaskała się na słupie

JÓZEFÓW: PIJANY KIEROWCA BEZ PRAWA JAZDY SPOWODOWAŁ WYPADEK.

Ten człowiek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę! 32-letni mieszkaniec Józefowa prowadził toyotę nie tylko bez uprawnień, lecz także pod wpływem alkoholu. Efekt? Roztrzaskał auto na słupie energetycznym przy ul. Granicznej. Grozi mu teraz pięć lat więzienia.

AJKA

Do wypadku doszło w poniedziałek, 25 czerwca około godz. 18 na ul. Granicznej na wysokości ul. Borsuczej w Józefowie. – Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierowca toyoty na prostym odcinku ul. Granicznej zjechał na przeciwległy pas drogi, przejechał przez ciąg pieszo-rowerowy i uderzył w słup energetyczny – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Siła uderzenia była tak duża, że słup złamał się jak zapałka. Toyota uderzyła w niego bokiem od strony kierowcy. Pasażerowi nic poważnego się nie stało, sam wyszedł z rozbitego samochodu, ale mimo to wymagał pomocy medycznej. Natomiast jego kolega, 32-letni kierowca auta, doznał wielu urazów i złamań kości.

Na miejscu interweniowały służby: policja, dwie karetki pogotowia i straż pożarna JRG Otwock, OSP Świdry Małe i OSP Józefów, pojawili się także pracownicy energetyki. – Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć z uszkodzonego samochodu poważnie rannego kierowcę – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Obydwaj mężczyźni trafili do szpitala.

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja. – Wstępnie ustalono, że 32-letni mieszkaniec Józefowa kierował toyotą pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – zaznacza nadkom. Niezdropa. – Okazało się także, że kierowca jechał samochodem bez uprawnień. Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązywał 32-latka do 2019 roku. Mimo to mężczyzna wsiadł za kierownicę – podkreśla nadkomisarz. Za jazdę bez uprawnień, w dodatku pod wpływem alkoholu, i za spowodowanie wypadku 32-latkowi grozi do pięciu lat więzienia. Sprawa znajdzie finał w sądzie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.