Coś spuszczają do Świdra

OTWOCK: BUDUJĄ MOST, A PRZY OKAZJI…

W ubiegłym tygodniu nasi niezawodni Czytelnicy podnieśli alarm, że nad Świdrem w okolicy nowo budowanego mostu pojawiły się podobne do strażackich węże o dość dużej średnicy, które odprowadzają do rzeki jakąś ciecz…

SYLWIA WYSOCKA

Według relacji Czytelników, którzy przysłali do redakcji zdjęcia węży rozłożonych wzdłuż Świdra, odprowadzały one wodę z pobliskiej budowy mostu między Otwockiem a Józefowem.

– Często biegam nad Świdrem. Bardzo się zdziwiłem, gdy przy budowanym przez powiat otwocki moście zobaczyłem węże spuszczające coś do Świdra – mówi „Linii” jeden z mieszkańców Józefowa. – Zwróciło to moją uwagę, ponieważ tyle mówi się o wylocie rury oczyszczalni, która będzie odprowadzała do rezerwatu oczyszczone ścieki z terenu Józefowa, a tymczasem w miejscu powyżej plaży miejskiej w Otwocku już coś wpuszcza się do rzeki i nikt się tym nie interesuje – mówił wzburzony mieszkaniec.

Zwróciliśmy się o wyjaśnienia do Zarządu Dróg Powiatowych, który realizuje mostową inwestycję. – Te urządzenia nie należą do nas i nie są częścią prowadzonej przez nas budowy – wyjaśniał w rozmowie z „Linią” Marek Dąbrowski, zastępca dyrektora ZDP. – Węże faktycznie położone są wzdłuż drogi powiatowej, więc interesowaliśmy się tą sprawą. Mamy informacje od kolei, że jest to woda pompowana przez igłofiltry. Obniżają one poziom wody przy budowie tunelu przy ul. Majowej. Kolej ma zezwolenie na takie działanie – tłumaczy dyrektor Dąbrowski, po szczegóły
odsyłając nas do inwestora.

– Odprowadzamy wodę gruntową z wykopu przy ul. Majowej – potwierdził w rozmowie z „Linią” Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy firmy Budimex, która zajmuje się modernizacją odcinka linii kolejowej w Świdrze. – Oczywiście odbywa się to na podstawie stosownego pozwolenia wodno-prawnego – zapewnił rzecznik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.