Cuda z Demoluda

OTWOCKA ZAŁOGA W CHARYTATYWNYM RAJDZIE DO GRECJI.

Jedziemy dobrze się bawić, a przy okazji pomóc dzieciom. Czy może być lepsze połączenie? – pytają retorycznie Adrian, Tomek, Mateusz i Paweł, którzy szykują się do udziału w rajdzie Złombol. Startują pod szyldem Chłopaki Świdrzaki, a my możemy włączyć się w tę akcję!

PRZEMEK SKOCZEK

Złombol to wielka samochodowa impreza charytatywna stworzona przez troje przyjaciół z Katowic: Martynę Kinderman-Tetzlaff, Marcina Tetzlaffa i Jana Badurę. W skrócie polega na tym, by jeździć po świecie starymi samochodami i pomagać dzieciom z domów dziecka. Od 2007 roku (startowały wówczas dwie załogi) objechali większość Europy, od koła podbiegunowego i Skandynawii, po Turcję i Włochy. W ostatniej edycji brało udział około 600 załóg. Udało się zebrać prawie milion złotych! Beneficjentami akcji są dzieci, ale przyjemności nie omijają samych uczestników, którzy biorą udział w wielkiej przygodzie.

– W rajdzie mogą wziąć udział tylko samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji. My startowaliśmy w 2012 roku. Celem, podobnie jak teraz, była Grecja. Wspominamy ten wyjazd cudownie. Dlatego gdy tylko dowiedzieliśmy się, że znów rajd obiera tamten kierunek, postanowiliśmy wyruszyć – opowiadają Adrian Budner i Tomasz Ładno.

Przed sześcioma laty pojechali mocno wysłużoną skodą favorit. – Kupiliśmy ją od mojego wujka. Była mocno sfatygowana, rdza ją zżerała, ale była dość pewna i sprawdziła się na całej trasie – podkreśla Adrian. – A wracaliśmy z przygodami przez Albanię, Bułgarię i Rumunię, po takich drogach, że nasze otwockie to autostrady marzeń (śmiech). W sumie przejechaliśmy wtedy 6631 km. Poza wymianą pompy nie było innych problemów. Wyprawa jest udokumentowana w specjalnym albumie – wspomina.

Teraz taki album również powstanie. Załoga się powiększyła do czterech osób. Do Tomka i Adriana dołączyli Mateusz Więckowski i Paweł Ładno (zbieżność nazwisk przypadkowa). – Liczymy na przygodę życia. Teraz szykujemy poloneza caro, rocznik 1994. Kupiliśmy go w Zgierzu. Był w dość dobrym stanie, ale jak zaczęliśmy grzebać, to okazało się, że remontu wymagały silnik, układ hamulcowy i jeszcze sporo innych rzeczy. Kupiliśmy nowe koła i opony, a na graty stylową przyczepkę z Niewiadowa oraz stary bagażnik do „malucha”, oczywiście z epoki – wymieniają Chłopaki Świdrzaki. Nietrudno się domyślić, że z tej właśnie dzielnicy Otwocka wszyscy pochodzą.

Teraz uwaga, bo to ważne. Zasada jest taka, że w Złombolu startują załogi, które pozyskają darczyńców na kwotę minimum 1 tys. 500 zł. Nic za darmo. W zamian oferują im powierzchnię reklamową na samochodzie. Te pieniądze trafią w całości do domów dziecka. Wraz z załogą apelujemy więc do wszystkich lokalnych firm i przedsiębiorców: wykupujcie reklamy na świdrzańskim polonezie caro! Pojadą do Grecji i z powrotem, znajdą się na setkach zdjęć i w relacjach, także na naszych łamach. Trudno o reklamę w lepszym kontekście, służącą pięknemu celowi.

„Linia Otwocka” patronuje startowi naszej lokalnej ekipy. Będziemy śledzić przygotowania, a potem przebieg rajdu, który rozpoczyna się 1 września. Jest jeszcze sporo czasu, ale już teraz warto zgłaszać chęć wsparcia. Można to zrobić przez naszą redakcję, pisząc na adres: przemek.skoczek @linia.com.pl lub na nasz facebookowy profil. Jeśli ktoś rozważa własny udział w rajdzie, informacje znajdzie na stronie http://www.zlombol.pl. Pamiętajcie, aby dać nam znać o ewentualnym starcie!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.