Tu ma powstać McDonald

WNIOSEK O POZWOLENIE NA BUDOWĘ W STAROSTWIE.

Krążące od dawna plotki mogą stać się faktem. Do Starostwa Powiatowego w Otwocku wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę restauracji sieci McDonald’s przy rondzie Andriollego w Józefowie. – Jeśli inwestor uzupełni dokumentację, pozwolenie na budowę może być wydane na początku lipca – mówi wicestarosta Paweł Rupniewski.

SYLWIA WYSOCKA

W Józefowie jest już KFC, a niedługo naprzeciwko, w miejscu po rozebranym piętrowym budynku pomiędzy ulicami Wspólną, Jarosławską i Piłsudskiego, może powstać pierwszy w powiecie otwockim McDonald.

– W maju do wydziału architektury i budownictwa Starostwa Powiatowego w Otwocku wpłynął wniosek od pracowni architektonicznej, która w imieniu inwestora, czyli McDonald’s Polska, stara się o wydanie pozwolenia na budowę restauracji – potwierdza w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski. – Wniosek jest procedowany. Dokumentacja jest jeszcze uzupełniana, ale wszystko znajduje się już w ostatniej fazie sprawdzania projektu, więc decyzja o pozwoleniu na budowę może zostać wydana bardzo szybko – dodaje Rupniewski.

Mówiąc o szczegółach projektu, wicestarosta twierdzi, że ma to być standardowy McDonald, z wydzieloną salą Gym&Fun w środku i McDrivem oraz dwoma parkingami od ul. Jarosławskiej i od strony północnej, aby odsunąć się od sąsiadów. Wjazd i wyjazd będą od strony ulic Piłsudskiego i Wspólnej. Według wicestarosty Rupniewskiego ewentualne wydane pozwolenie na budowę powinno uprawomocnić się szybko, ponieważ w tej sprawie nie będzie innych stron postępowania, które uaktywniają się, gdy inwestycja oddziałuje na sąsiednie działki.

– W tym przypadku są zachowane odpowiednie odległości, parkingi itd., więc nie powinno być problemu – uważa wicestarosta. Kiedy zjemy pierwszego burgera w józefowskim McDonaldzie? – Z moich rozmów z projektantem wynika, że inwestor jest zainteresowany jak najszybszym przystąpieniem do budowy. Teraz tego typu inwestycje realizowane są bardzo szybko. Trudno wypowiadać się w imieniu inwestora, ale myślę, że można spodziewać się otwarcia nowej restauracji jeszcze w tym roku – ocenia wicestarosta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.