Zapisz się do WOT

ZOSTAŃ REKRUTEM WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ.

Chcesz być żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo najbliższych i wspierać lokalną społeczność, nie rezygnując przy tym z pracy zawodowej? Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są dla ciebie! Ochotnicy do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Otwocka mogą składać wnioski o przyjęcie do służby.

W ramach Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie południowego Mazowsza formowana jest 6 Brygada OT, która od lipca tworzy kolejne bataliony lekkiej piechoty. Powstają one w Płocku, Radomiu oraz Pomiechówku. Terenem stałej odpowiedzialności będzie południowe Mazowsze, w tym Otwock. Już teraz wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą starać się o przyjęcie do służby. Rekrutować mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy nie pełnili do tej pory służby wojskowej, oraz rezerwiści.

Wojska Obrony Terytorialnej będą ściśle współdziałać z wojskami operacyjnymi. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Do ich głównych zadań w czasie pokoju będzie należało m.in. przeciwdziałanie klęskom żywiołowym i zwalczanie ich skutków. W czasie wojny WOT będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią mają stanowić siłę wiodącą. W WOT służy ponad 10 tys. żołnierzy.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty. Brygada planuje uroczystą przysięgę wojskową w Płocku, która odbędzie się już 15 lipca. Informacje na temat Terytorialnej Służby Wojskowej są dostępne w każdej Wojskowej Komendzie Uzupełnień (WKU) oraz na stronie internetowej http://www.terytorialsi.wp.mil.pl.

Wojskowa Komenda Uzupełnień, Warszawa-Ochota, ul. Sękocińska 8, 02-313 Warszawa.

oprac. Aleks

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.