Budują na okrągło

OTWOCK: POWSTAJE RONDO NA UL. SAMORZĄDOWEJ.

Z poślizgiem, ale będzie. Prowizoryczne rondo na skrzyżowaniu ulic Samorządowej i Reymonta, które było planowane od kilku miesięcy, jest w końcu w trakcie budowy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Wytyczony ul. Reymonta objazd w związku z budową tunelu pod torami na ul. Majowej wymusił budowę prowizorycznego ronda na skrzyżowaniu z ul. Samorządową. Ruch pojazdów się zwiększył. A już wcześniej było tam niebezpiecznie z uwagi na ograniczoną widoczność.

Pod koniec listopada 2017 r. podczas rozmów władz miasta z przedstawicielami PKP i powiatowym inżynierem ruchu przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski zwrócił uwagę, że w związku z planowanym objazdem trzeba koniecznie wybudować tymczasowe ronda na skrzyżowaniach ulic Samorządowej i Reymonta oraz Reymonta i Żeromskiego oraz ciąg pieszy wzdłuż ul. Reymonta (na odcinku od ul. Samorządowej do ul. Żeromskiego). Wszystkie strony zgodziły się na takie rozwiązanie, gorzej było z realizacją. Termin wiosenny nie został dotrzymany i konieczna była interwencja.

– W poprzedni czwartek (21 czerwca) rozmawiałem z wicestarostą i naczelnikiem jednego z wydziałów urzędu miasta o tyn, że to jest nasza ostatnia prośba odnośnie do zorganizowania objazdu zgodnie z ustaleniami. Brak działań ze strony generalnego wykonawcy inwestycji PKP w tym zakresie jest niedopuszczalny. Ronda miały być gotowe już na wiosnę. Na moją prośbę naczelnik skontaktował się z przedstawicielami PKP, prosząc, żeby te prace zostały w końcu zrealizowane. Jeśli tak się nie stanie, to skieruje on do nadzoru budowlanego pismo z prośbą o przeprowadzenie kontroli budowy i organizacji ruchu – mówi Margielski.

Interwencja szefa rady miasta jak widać pomogła, bo od ubiegłego tygodnia ruszyły prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Samorządowej. PKP mają też wytyczyć i utwardzić pobocze przy ul. Reymonta. Poprawiona będzie również nawierzchnia na tej ulicy. Dzięki współpracy miasta i powiatu odcinek od Samorządowej i Żeromskiego zostanie wyremontowany. Rada miasta na sesji 29 czerwca przekazała powiatowi potrzebne na ten cel pieniądze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.