Budują na okrągło

OTWOCK: POWSTAJE RONDO NA UL. SAMORZĄDOWEJ.

Z poślizgiem, ale będzie. Prowizoryczne rondo na skrzyżowaniu ulic Samorządowej i Reymonta, które było planowane od kilku miesięcy, jest w końcu w trakcie budowy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Wytyczony ul. Reymonta objazd w związku z budową tunelu pod torami na ul. Majowej wymusił budowę prowizorycznego ronda na skrzyżowaniu z ul. Samorządową. Ruch pojazdów się zwiększył. A już wcześniej było tam niebezpiecznie z uwagi na ograniczoną widoczność.

Pod koniec listopada 2017 r. podczas rozmów władz miasta z przedstawicielami PKP i powiatowym inżynierem ruchu przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski zwrócił uwagę, że w związku z planowanym objazdem trzeba koniecznie wybudować tymczasowe ronda na skrzyżowaniach ulic Samorządowej i Reymonta oraz Reymonta i Żeromskiego oraz ciąg pieszy wzdłuż ul. Reymonta (na odcinku od ul. Samorządowej do ul. Żeromskiego). Wszystkie strony zgodziły się na takie rozwiązanie, gorzej było z realizacją. Termin wiosenny nie został dotrzymany i konieczna była interwencja.

– W poprzedni czwartek (21 czerwca) rozmawiałem z wicestarostą i naczelnikiem jednego z wydziałów urzędu miasta o tyn, że to jest nasza ostatnia prośba odnośnie do zorganizowania objazdu zgodnie z ustaleniami. Brak działań ze strony generalnego wykonawcy inwestycji PKP w tym zakresie jest niedopuszczalny. Ronda miały być gotowe już na wiosnę. Na moją prośbę naczelnik skontaktował się z przedstawicielami PKP, prosząc, żeby te prace zostały w końcu zrealizowane. Jeśli tak się nie stanie, to skieruje on do nadzoru budowlanego pismo z prośbą o przeprowadzenie kontroli budowy i organizacji ruchu – mówi Margielski.

Interwencja szefa rady miasta jak widać pomogła, bo od ubiegłego tygodnia ruszyły prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Samorządowej. PKP mają też wytyczyć i utwardzić pobocze przy ul. Reymonta. Poprawiona będzie również nawierzchnia na tej ulicy. Dzięki współpracy miasta i powiatu odcinek od Samorządowej i Żeromskiego zostanie wyremontowany. Rada miasta na sesji 29 czerwca przekazała powiatowi potrzebne na ten cel pieniądze.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.