Maksymalna dopłata za przejazd

OTWOCK: BILET METROPOLITALNY OD WRZEŚNIA

Tańsze podróżowanie komunikacją miejską dla mieszkańców Otwocka będzie możliwe już od 1 września. Za przejazd tramwajem, autobusem, metrem, SKM-ką, pociągiem Kolei Mazowieckich czy liniami „L” zapłacimy mniej nawet o 60 zł, bo różnice w cenie biletów pokryje miasto.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Otwoccy radni podczas sesji 29 czerwca podjęli uchwałę, dzięki której prezydent będzie mógł podpisać porozumienie z miastem stołecznym Warszawa w sprawie dopłat do Biletu Metropolitalnego.

Wstępnie przewidywane koszty, jakie poniesie budżet Otwocka w związku z dopłatą, to ok. 670 tys. zł. rocznie.
Do tego dochodzą jeszcze koszty spersonalizowanej karty – 2 zł 50 gr za sztukę – oraz koszty związane z utworzeniem punktu personalizacji kart w urzędzie i punktu, gdzie będzie można je doładować.

– Rzeczywiste koszty poznamy, gdy będzie wiadomo, jakie jest zainteresowanie tym programem i ile osób zwróci się z wnioskiem o wydanie karty – poinformował na sesji Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta.

Z tańszego biletu będą mogli skorzystać mieszkańcy Otwocka, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w tutejszym Urzędzie Skarbowym. W przypadku biletów ulgowych dla dzieci, uczniów oraz studentów do ukończenia 26. roku życia, przysługują one bez względu na to, czy osoby te osiągają dochód, jeśli ich rodzice lub opiekunowie prawni wskazali w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania Otwock.

Uprawnienia do dopłat będą przysługiwać na podstawie spersonalizowanej karty zbliżeniowej, której wzór zostanie zaakceptowany przez ZTM. Karta ta nazywana jest Biletem Metropolitalnym. Regulamin jej wydawania zostanie wprowadzony zarządzeniem prezydenta.

WYSOKOŚĆ DOPŁATY DO BILETÓW

  • Bilet 30-dniowy imienny obowiązujący w strefie 1 i 2 – 60 zł do biletu normalnego, 30 zł do biletu ulgowego.
  • Bilet 90-dniowy imienny obowiązujący w strefie 1 i 2 – 130 zł do biletu normalnego, 65 zł do biletu ulgowego.
  • Bilet 30-dniowy imienny obowiązujący w strefie 2 – 40 zł do biletu normalnego, 20 zł do biletu ulgowego.
  • Bilet 90-dniowy imienny obowiązujący w strefie 2 – 70 zł do biletu normalnego, 35 zł do biletu ulgowego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.